Evde Diş Nasıl Beyazlatılır?

Evde Diş Nasıl Beyazlatılır

Sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olmayı herkes ister. Daha beyaz dişlere sahip olmak için diş doktoruna gidebilir veya diş beyazlatıcı ürünler kullanabilirsiniz. Bunların yerine daha hesaplı bir yöntem tercih ederseniz evde diş beyazlatmayı tercih edebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, evde diş nasıl beyazlatılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Evde Diş Nasıl Beyazlatılır?

Tükettiğimiz sıvılar ve gıdalar dişlerimizin sararmasına neden olmaktadır. Diş doktoruna gidip diş beyazlatma imkanınız yoksa evde kendi imkanlarınızla da bunu yapabilirsiniz. Bazı gıdalar içerikleri nedeni ile dişleri temizleyip, beyazlatma özelliğine sahiptir. Bunları evde düzenli olarak uygulamak daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayabilir. Bu yöntemler her ne kadar doğal uygulamalar olsa da, dikkatli yapılmaması halinde dişleriniz zarar görebilir. Bu nedenle uygulamaları yaparken dişlerinize çok fazla baskı uygulamayın. Hafifçe ovalayarak yapacağınız uygulamalardan istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemlerini çok sık uygulamak da üst tabakanın aşınmasına neden olabileceği için bunları uygularken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra evde diş beyazlatmak için yapabileceğiniz uygulamalara geçebiliriz.

Karbonat ile Diş Beyazlatma

Dişleri doğal yollarla beyazlatmak için karbonatı tek başına ya da bazı malzemeler ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem diş fırçasını ıslatarak karbonata batırmak. Haftada birkaç kez dişlerinizi karbonat ile fırçalayarak daha beyaz görünmelerini sağlayabilirsiniz. Dişlerinizi daha etkili bir şekilde beyazlatmak için limon ve karbonatı bir arada kullanabilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı karbonat ve birkaç damla limon suyunu küçük bir kabın içine alarak karışımda köpük oluşana kadar karıştırın. Diş fırçasına bu karışımdan sürerek dişlerinizi fırçalayın. Evde karbonat, tuz ve sirke ile hazırlayacağınız karışım da dişlerinizin bembeyaz olmasını sağlayabilir. 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirkeyi bir kabın içinde karıştırın. Diş fırçasının üzerine bu karışımdan sürerek fırçalayın.

Çilek ile Diş Beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma
Evde Diş Beyazlatma

Severek tükettiğimiz bir meyve olan çilek de sararan dişleri beyazlatmak için kullanılmaktadır. Çilek içerdiği asit nedeni ile dişleri temizler ve daha beyaz görünmelerine yardımcı olur. Dişlerde bakteri ve tartar oluşumunu da önleyen çileği çok sık olmamak şartıyla diş beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Aşırı kullanılması halinde içerdiği asit nedeni ile diş minesine zarar verebilir. Yöntemi uygulamak için 5 tane çilek gerekmektedir. Çilekleri yıkayın ve yeşil sap kısımlarını çıkardıktan sonra bir kasenin içine alıp ezin. Püre haline getirdiğiniz çilekle dişlerinizi fırçalayın.

Bu yazımızda sizlerle evde doğal yöntemlerle diş beyazlatmak için yapabileceğiniz en kolay ve etkili uygulamaları paylaştık. Bu bilgilerden faydalanarak siz de dişlerinizin daha beyaz ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda uygulanan diğer doğal yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak için daha önce paylaştığımız evde doğal yöntemlerle diş beyazlatma yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir