İsimli Paracord Bileklik Yapımı

Paracord İsimli Bileklik Yapımı

İsimli paracord bileklik yapımı ile hem sevdikleriniz, hem kendiniz için şık bileklikler hazırlayabilirsiniz. Makrome düğüm tekniği ile hazırlanan isimli bileklikleri kısa sürede çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri merakta bırakmadan bu şık bilekliklerin yapım aşamasına geçmek istiyorum.

İsimli Paracord Bileklik Yapımı

Paracord bileklik modelleri kolda çok güzel duran, dayanıklı ve kullanışlı modellerdir. Kalın paracord ipleri ile hazırlanan bu bileklikler boncuklar ile daha farklı şekilde tasarlanabiliyor. İsimli paracord bileklik yapmak için de üzerinde harflerin bulunduğu boncuklar kullanmak gerekli. Bu boncukları satın alırken kendi boyutlarının dışında delik boyutlarına da dikkat edilmesi gerekir. Satın aldığınız boncukların mutlaka delik boyutunun iplerinizin kalınlığına uygun olması gerekir.

İsimli Paracord Bileklik Yapmak için Malzemeler

  • 2 mm kalınlığında floş ip
  • Harfli boncuklar
  • Bant
  • Makas
  • Çakmak

İsimli Paracord Bileklik Yapımı

Bilekliği hazırlamak için 30 cm ve 120 cm uzunluğunda iki ip kesin. Bu iplerden kısa olanın bir ucunu düğümleyin. Diğer ucundan harfli boncukları isim oluşacak şekilde geçirin. Bütün boncukları taktıktan sonra ipin diğer ucunu da düğümleyin. İpi baş ve alt kısmından düz bir zemine bantlayın. Örmek için uzun ipi kullanın. İpi alttaki ipin 7-8 cm aşağısından tam ortalanacak şekilde düğümleyin. Sonrasında bir sağdan, bir soldan klasik makrome düğümü atarak bilekliği örmeye başlayın. İsminizin uzunluğuna göre belli bir uzunluğa gelene kadar örün.

Benim ismim yedi harfli olduğu için 4 cm örmem yetti. 4-5 harfli isimler için 5 cm, 3 harfli isimler içinse 6 cm örülmeli. İstediğiniz uzunluğa geldikten sonra bir adet boncuğu aşağıdan yukarıya çıkarın. Boncuğu sabitlemek için sağdaki ipi ortadaki ipin üzerinden geçirin. Geri altından yeniden sağ tarafa geçirip ipi sağ yukarı doğru sıkıca çekin. Aynı işlemi soldaki ip için de yapın. Sonrasında yeniden alttan bir boncuğu alın. Bu şekilde isminizi tamamlayın. İsminizi tamamladıktan sonra aynı başlangıçta yaptığınız gibi belli bir ölçüde bilekliği örüp tamamlayın.

Hazırladığınız bilekliğin açma kapama bölgesi için asansör kapama kilit sistemi yapabilirsiniz. Daha basit olarak ise ayarlanabilir düğüm atarak bilekliğinizi kapatabilirsiniz.

İsimli paracord bileklik yapımının detayları için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Farklı bileklik modeli için sitemizde yer alan Ayarlanabilir Kolay Bileklik Yapımı yazımıza da göz atabilir ve ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.