Katılaşmış Oje Nasıl İncelir

Katilasmis-Oje-Nasil-acilir-

Katılaşmış oje nasıl incelir sorusunun cevabı, hemen hemen tüm kadınların zaman zaman merak ettiği bir sorudur. Kimi zaman alındığından kısa süre sonra katılaşan, kimi zaman ise uzun süre severek sürülen ojelerde meydana gelen bu sorunun çözümü için uygulanacak yöntemler bulunuyor. Yazımızın devamında bu önerileri maddeler halinde sizlere sunacağız.

Katılaşmış Oje Nasıl İncelir

Katılaşan ve katılaştığı için kullanılmaz duruma gelen ojelerin, yeniden kullanılma olasılığı var. Bunun için evde bulunan bazı malzemelerden yardım alarak pratik şekilde bazı yöntemlerin uygulanması gerekir. Aşağıda maddeler halinde bu yöntemleri ve uygulanması sırasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için toplardık. Siz de evde bulunan katılaşmış ojenin inceltilmesi için bu yöntemlerden deneyebilirsiniz.

Aseton ile Katılaşan Ojeyi İnceltme

Ojelerin tırnaklardan çıkarılması için kullanılan asetonlar, katılaşmış ojelerin yeniden sıvılaşması için de kullanılıyor. Bunun için ojenizin kapağını açın. İçine bir kaç damla aseton damlatın. Şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bir kaç dakika şişeyi elinizde sallayın. Uygulama sonrasında ojenizi kontrol edin. Eğer hala koyu kıvamda ise bir kaç damla daha aseton kullanabilirsiniz.

Oje İnceltici ile Katılaşan Ojeyi İnceltme

Sık sık karşılaşılan bu sorun için özel olarak üretilen oje inceltici ürünlerden kullanabilirsiniz. Hazır olarak satın aldığınız bu ürünleri üzerinde yazdığı şekilde ojenize uygulayarak eski haline döndürebilirsiniz. Eğer oje inceltici işe yaramaz ise ojenizi atmanız gerekir.

Sıcak Su ile Katılaşan Ojeyi İnceltme

Bazen ojelerin kuruması ile kapak kısımlarının açılmama sorunu da ortaya çıkar. Böyle bir durumda, hem kapağın açılması, hem de ojenin sıvılaşması için çok basit bir yöntem uygulanır. Bu yöntem için ojenizin şişesine uygun büyüklükte bir kap içine kaynar su koyun. Ojeyi kabın içine yerleştirin. 3-5 dakika arasında şişeyi bu kap içinde bekletin. Süre sonunda şişeyi çıkarıp kapağını açıp, istediğiniz şekilde sıvılaşma olmuşsa ojeyi kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler, çok uzun süre açık kalan ya da son kullanma tarihi geçmemiş olan ojelerde uygulanır. Yöntemlerin işe yararlılığının ojelerin kalitesine ve kullanım süresine bağlı olduğunu unutmayın. Kaliteli ojelerde kullanım süresi daha fazladır.

Yazımızı beğendiyseniz ilginizi çekebilecek bir diğer yazımız olan Asetonsuz Oje Çıkarma konusuna da göz atabilirsiniz. Kendin yap hobi üzerine videolar izlemek içinse Youtube kanalımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir