Kolay Halhal Yapımı

Kolay-Halhal-Yapimi

Kolay halhal yapımı ile hem sevdikleriniz, hem kendiniz için renkli halhallar hazırlayabilirsiniz. Klasik makrome düğümü atmayı bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bu model, hem yetişkinler, hem çocuklar için idealdir. Hazırladığınız halhalın, daha kısa olanını bileklik olarak da hazırlayabilir, harika bir set hazırlayabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan dondurma çubuğu ile kolay halhal yapımı hakkında detaylara geçmek istiyoruz…

Kolay Halhal Yapımı

Kolay halhal modelini hazırlamak için mumlu ip, paraşüt ipi ya da her hangi bir bileklik örme ipi kullanabilirsiniz. İplerinizin kalınlığı bileklik modelini etkileyebilir. Bu nedenle 1 mm ve civarında kalınlıkta ipler kullanmanızı öneririz. Örnek çalışmada 1 mm mumlu ipler kullanılmıştır.

Dondurma Çubuğu ile Kolay Halhal için Malzemeler

  • 35 cm mumlu ip
  • 1,5 metre mumlu ip
  • Dondurma çubuğu
  • 2 adet boncuk
  • Makas
  • Bant

Dondurma Çubuğu ile Kolay Halhal Modeli

Dondurma çubuğu kullanarak kolay halhal modeli hazırlamak için ilk olarak 35 cm uzunluğundaki ipi baş ve alt kısmından 7 cm bırakarak düz bir zemine bantlayarak sabitleyin. 1,5 metre uzunluğundaki diğer ipi bu sabitlediğiniz ipin alt kısmından geçirin. Tam ortasına denk getirin ve uçlarını hizalayın. Sabit ipin bir sağ tarafından bir sol tarafından 4 şeklinde klasik düğüm yaparak 10 adet düğüm atın. On birinci düğümü atarken ipleri yana doğru sıkmadan önce araya dondurma çubuğu koyun. Dondurma çubuğu yandaki iplerin üzerinde aradaki sabit ipin ise altında kalacak şekilde olmalı. Düğümü sıkıp yeniden 10 adet düğümü örmeye başlayın. Bu şekilde halhalı örüp tamamlayın.

Hazırladığınız halhalın kapama kısmını ayarlanabilir yapabilirsiniz. Bunun için asansör kapama, klasik kapama düğümü ya da ikili düğüm yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ya da iki sap kısmına sadece boncuklar takıp ayak bileğinize normal düğüm atarak halhalı takabilirsiniz. Hazırlayacağınız halhal için iki ayrı renkte ip kullanabileceğiniz gibi tek renk ile de örebilirsiniz.

Makrome halhal yapımı için kullandığınız örme iplerinin daha kısasını kullanarak kol için de bileklik hazırlayabilirsiniz. Bu yöntem ile hazırladığınız bileklikleri satarak aile bütçesine de katkıda bulunabilirsiniz…

Makrome halhal modelinin yapım aşamalarını daha detaylı görmek için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Halhal modelini beğendiyseniz S Düğüm Makrome Bileklik Modeli ne de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.