Hazır Set ile Tespih Yapımı

Evde Tespih Yapımı

Hazır set ile tespih yapımı son derece kolaydır. Satın aldığınız bu set ile hazırladığınız bu tespihleri isterseniz sevdiklerinize armağan edebilir, isterseniz de satışını yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Hazır tespih yapım setlerini tespih malzemeleri ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan evde tespih yapımı aşamalarına geçmek istiyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Hazır Set ile Tespih Yapımı

Hazır tespih yapım seti kullanarak evde dakikalar içinde tespih hazırlayabilirsiniz. Genel olarak tespih ipi ve boncuklarının içinde olmadığı bu setlerde, tespihte kullanılan aparatlara yer veriliyor. Metal olan bu aparatları tespihe uygun şekilde eklediğinizde hazır olarak satın aldığınız tespihler gibi şık tespihler elde edebilirsiniz.

Hazır Tespih Yapma Seti İçeriği

Hazır tespih yapım setlerinin içeriğinde genel olarak aşağıdaki aparatlara yer verilmektedir.

  • Bir adet tekli, ikili ya da üçlü metal püskül
  • Bir tane metal imame
  • Bir adet metal üçgen
  • Bir tane metal düğüm kapama
  • 2 adet metal boncuk ayracı
  • Bir adet düğüm kapama

Set ile Tespih Yapımı

Hazır tespih yapım seti ile evde tespih yapmak için bu setin dışında 33-34 adet boncuğa ve yaklaşık 50-60 cm uzunluğunda tespih ipine ihtiyacınız olacak. Kullanmak istediğiniz boncukları istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz. Eğer uğuruna ya da enerjisine inandığınız doğal taşlar var ise tespihinizi bu taşlardan da hazırlayabilirsiniz. Örnek tespih çalışmasında 33 adet 8 mm çapında doğal kuvars taşı kullanılmıştır. İp olarak da tespih teli, misina ipi ya da bileklik paraşüt iplerinden kullanabilirsiniz.

Tespih yapım seti ile evde tespih yapmak için ilk olarak 50 cm uzunluğunda ipinizi kesin. Ardından ipe 11 adet boncuk dizin. Sonrasında bir adet metal boncuk ayırıcı ekleyin. Yeniden 11 boncuk dizip boncuk ayırma aparatından ekleyin. En son yine 11 adet boncuk dizerek tespihi 33’e tamamlayın. Sonrasında ipin iki ucunu metal üçgenin deliklerinden geçirip yukarı çıkarın. Eğer boncuklarınız çıkardığınız iplerin ikisinin birden geçebileceği kadar geniş deliğe sahipse burada bir adet daha boncuk ekleyebilirsiniz. Eğer boncuklarınız tek ipten geçiyorsa boncuk eklemeden metal imameyi takabilirsiniz.

Metal imameden ipleri geçirdikten sonra sıkıca bir ya da iki düğüm atın. Attığınız bu düğümdeki fazla ipleri kesip alın. Yakılacak tür ise ipin ucunu yakıp yapıştırın. Attığınız bu düğümü gizlemek için metal düğüm kapamayı takın. Takı pensesi ya da evde bulunan küçük bir pense yardımı ile düğüm kapama aparatını sıkıştırın. Düğümün tamamen görünmediğinden aparatın sıkıca kapandığından emin olun. En son düğüm kapama kısmı üzerindeki delikten metal püskülü geçirip yuvarlak halka kısmını kapatın. Tespihiniz artık kullanıma hazır.

Hazır olarak satılan bu tespih yapım seti içeriğinde bulunan aparatları genelde satışını yapan yerlerde tekli olarak da bulabilirsiniz. İhtiyacınıza göre malzemeleri satın alıp zevkinize göre tespihler hazırlayabilirsiniz. Evde tespih yapımı çalışmasının detaylarını kanalımda yer alan videomu izleyerek daha detaylı şekilde görebilirsiniz. Benzer yazımıza göz atman için burayı tıklayabilirsiniz. Ayrıca diğer videolarımız için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir