Mayo ve Bikini İzi Nasıl Geçer

Mayo-ve-Bikini-Izi-Nasil-Gecer

Mayo ve bikini izi nasıl geçer sorusunun cevabı özellikle tatil dönüşünde bir çok kişinin aklına yer etmiştir. Tatil boyunca, denizde, piknikte, güneşlenirken bikini ve mayolarının iplerini çözmek istemeyen, ya da çözmeyi unutanların daha çok ihtiyacı olan bu yöntemler, aynı zamanda yazlık kıyafetlerden kaynaklanan kol ve boyun bölgesinde oluşan renk değişiklikleri için de uygulanabilir. Evde doğal yöntemler ile mayo ve bikini izini geçirmek için yazımızın devamında yer alan doğal malzemeleri ve karışımları uygulayabilirsiniz.

Mayo ve Bikini İzi Nasıl Geçer

Güneş ışınlarına direkt maruz kalınlığı zaman vücutta renk değişimleri meydana gelir. Bu renk değişimlerini en aza indirmek kullanılan özel koruyucu losyon, sprey ve kremlere rağmen özellikle açık ten rengine sahip kişilerde mayo, bikini ve yazlık kıyafetlerin izleri oluşur. Bu izlerin bazıları kısa süre içinde geçebilirken, bazıları uzun süre ciltte renk değişikliğine neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için evde doğal malzemeleri kullanarak bazı uygulamalar yapılabilir. Her evde bulunan doğal malzemeler ile yapılan bu uygulamaları ilk defa deneyecek olan kişilerin her hangi bir alerjik duruma karşı karışım ya da maddeyi ilk olarak vücudunun küçük bir bölümünde denemesini öneririz. Eğer bu bölgede her hangi bir kaşıntı, kızarıklık ya da pullu dökülme meydana gelmedi ise daha geniş vücut alanında aynı karışım ya da malzemeyi kullanabilirsiniz.

Karbonat ile Güneş İzi Geçirme

Bronzlaşan tende meydana gelen mayo ve bikini izlerinin geçmesi için karbonat kullanılıyor. Her evde ve her yerde bulunan bu malzemeyi cilde uygulamak da çok basit. Mayo ve bikini izlerini yok etmek için 1 su bardağı su ile karbonatı karıştırın. Bu karışımı bir kase içinde hazırlayabilirsiniz. Karbonat ile su macun kıvamına gelince parmak uçlarınız ile karışımı mayo izlerinin üzerine sürün. Masaj yaparak cildinizin emmesini sağlayın. Yaklaşık 15 dakika karışımı vücudunuzda bekletin. Ardından bol su ile durulayın. Uygulamayı haftada 2-3 kere yaptığınızda kısa sürede mayo izlerinin açıldığını göreceksiniz.

Limon Suyu ve Bal ile Güneş İzi Geçirme

Mayo ve bikini izlerinin geçmesi için evde yapılan bir diğer uygulama limon suyu- bal karışımı. Bu iki maddenin karıştırılıp cilde uygulanması ten renginin açılmasını sağlar. Bunun için güneşten bronzlaşan bölgelere de uygulanır. Uygulama için yeterli miktarda bal ile limon suyunu bir kase içinde macun kıvamında karıştırın. Karışan macunu bronzlaşan ten bölgenize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürün. Yaklaşık 20 dakika karışımı bekletin. Sonrasında bol su ile durulayın. Uygulamayı haftada bir kaç kere yaparak bronzlaşan teninizin aydınlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Peeling İşlemi ile Güneş İzi Geçirme

Peeling yani cilde zarar vermeden soyma işlemi de mayo ve bikini izlerinin yok edilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemi uygularken E vitamini içeren bir peeling seçerseniz, daha kısa sürede mayo izlerinden kurtulabilirsiniz. Eğer ayrıca bir ürün kullanmak istemezseniz, sadece keseleme işlemi ile de mayo izlerinin görünümlerini azaltabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır konusuna da göz atabilirsiniz. Kendin yap hobi videoları izlemek için Youtube videolarımızı izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir