Bayram Şekeri Hediye Paketi Yapımı

Bayram-Sekeri-Hediye-Paketi-Yapimi-

Bayram şekeri hediye paketi yapımı ile kendi bayram hediyenizi kendiniz hazırlayın. Sevdiklerinize değişik bir bayram hediyesi hazırlamak isteyenler için bu hediye paketleri son derece ideal. Kare şeklinde bir kağıt ile hazırlayabileceğiniz bu hediye paketlerinin içine yüzük, kolye, bileklik, şeker, çikolata gibi hediyeler koyabilirsiniz. Şimdi bu paketleri nasıl hazırlayabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Bayram Şekeri Hediye Paketi Yapımı

Bayram şekeri şeklindeki hediye paketi yapımı için kare şeklinde desenli, renkli ya da beyaz kağıtlar kullanabilirsiniz. İçine koymak istediğiniz hediyelere göre kağıtların ebatlarını belirleyebilirsiniz. Eğer küçük hediyeler vermek isterseniz 9-10 cm ebatında kareler yeterli olacaktır. Bu boyutta paketin içine yüzük, küçük şeker ya da bonibon konulabilir. Bileklik, kolye ya da bayram çikolatası koymak için 11-12 cm ebatında kare kağıtlar kullanabilirsiniz. Hem yüzük, hem bileklik ya da şeker-çikolata ikilisi için se 13-14 cm boyutunda kağıtlar kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kare şeklinde kağıt
  • Renkli kalemler
  • İki parça ip
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • Hediyeler

Hediye Paketi Yapımı

Hediye paketini hazırlamak için ilk olarak kare şeklindeki kağıdın uç kısmından 1 cm kadar içeri doğru katlayın. Bu katladığınız yer içeri doğru gelecek şekilde enlemesine kağıdı iki kere ikiye katlayın. Bu şekilde yukarıdaki katlanan bölge hariç diğer kalan yerler eşit 4 parçaya katlanmış olacak. Katlama yerlerini açmadan bu sefer de iki tarafından içeri doğru 2-3 parmak kalınlığında katlayın. Bu katladığınız yerler şekerlerin iki tarafındaki açma kapama kısmını oluşturacak yerlerdir. 2-3 parmak kalınlığında katladığınız kağıdı elinizde çevirin. Uç kısmı sivri gelmeyen bir üçgen olacak şekilde iki tarafından kesin. Aynı işlemi karşı taraf için de uygulayın. Bu şekilde şekerlerin kulp kısımlarının boşluklarını oluşturmuş olacaksınız.

Kesme işleminden sonra katlama yerlerinden kağıdı açın. Yukarıda ilk katladığınız 1 cm kalınlığındaki yere yapıştırıcı sürün. Kağıdın en alttaki ucunu bu yapıştırıcılı yere hizalayıp yapıştırın. Kağıdın üzerine istediğiniz desenleri çizip istediğinizi yazabilirsiniz. Yapıştırıcı kuruduktan sonra kağıdı katlama yerlerinden hafifçe bastırıp kabarık bayram şekeri şeklini almasını sağlayın. Yanda üçgen şeklinde keserek açtığınız deliklerin üzerinden ip geçirip bir tarafını sıkıca düğüm atarak bağlayın. Paketin içine istediğiniz hediyeleri yerleştirin. Sonrasında diğer kısmı da ip ile bağlayın. İşte hediye paketiniz artık hazır…

Bayram şekeri hediye paketi için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Bu video ile daha kolay bir şekilde hediye paketinizi hazırlayabilirsiniz. Daha farklı bir hediye paketi hazırlamak için Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Video izlemek içinse Youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir