Limon Maskesi Sivilce Tedavisi

Limon Maskesi Sivilce Tedavisi

Limon maskesi sivilce tedavisi için uygulanabilecek doğal maske tariflerinden birisidir. Hem kadın, hem erkeklerde ergenlik ile birlikte başlayan sivilce sorunlarının çözümü için özel kozmetik maskeler ya da doğal karışımlı maskeler uygulanır. Evde ya da özel merkezlerde uygulanan bu maskelerin geneli, ciltteki sivilcelerin kurutulması varsa eğer lekelerinin yok edilmesinde etkili. Evde çok rahat bir şekilde hazırlanan ve hemen uygulanan limon maskesi ile de daha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün.

Makale İçeriğinde Neler Var

Limon Maskesi Faydaları

Farklı malzemeler ile karıştırılıp hazırlanan limon maskelerinin ayrı ayrı faydaları vardır. Aşağıda verdiğimiz maddeler, sivilceler için limon maskesi tarifinin faydalarıdır. Bu limon maskesi;

  • Cilt rengini açma ve cilt beyazlatma için etkili şekilde uygulanır.
  • Ciltteki kirli gözeneklerin açılıp temizlenmesi için düzenli olarak uygulanır.
  • Cildin parlaması ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Ciltteki lekelerin yok edilmesinde önemlidir.
  • Ciltteki siyah noktaların tedavisi için uygulanır.
  • Yağlı cilt yapısı bulunanların ciltlerindeki yağ oranını dengeler.

Kısaca limon maskesinin faydalarından bahsettikten sonra maskenin malzemeleri ve uygulanışına geçmek istiyoruz.

Limon Maskesi Sivilce Tedavisi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gerekli malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Kasenin porselen ya da cam olmasına dikkat edin. Karışan ve homojen kıvam alan malzemeleri parmak ucu ile hafifçe bastırarak cilde uygulayın. Masaj yaparak cildin tamamen maskeyi emmesini sağlayın. Yarım saat bu şekilde ciltte bekletin. Süre sonunda ılık su ile maskeyi temizleyin.

Limon maskesi zaman zaman hassas ciltlerde alerjiye neden olabilir. İlk defa uygulayacaklar için mutlaka test yapılması gerekir. Bu test için biraz maske harcından yüzün küçük bir kısmına sürün. 5 dakika bekletin. Maskeli alanda kızarıklık, kaşınma ya da benzer şekilde bir alerjik reaksiyon yoksa yüzün tamamına uygulayın. Bu maskenin düzenli olarak haftada sadece 1 kere uygulanması yeterli olacaktır. Maskeyi arındırmak için sadece su ile yıkama yapın. Uygulama sonrasında cilt çok kurursa doğal bir nemlendirici uygulanır. İsterseniz bu nemlendiriciyi de kendiniz evde hazırlayıp sürün. Yazımızı beğendiyseniz Portakal Maskesi Nasıl Yapılır konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi videoları için Youtube kanalımıza da abone olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir