7-Zeytin-1-İncir-Diyeti
Kendin Yap,  Mutfak

7 Zeytin 1 İncir Diyeti

7 zeytin 1 incir diyeti son dönemlerde sağlıklı kilo vermek isteyenlerin önemle üzerinde durduğu bir yöntemdir. Sağlıklı beslenme ve hızlı kilo verme isteyenlerin denemek isteyecekleri bu yöntem, zeytin ve incir tüketimine dayandığı için bu ismi almıştır. Sayısız faydası olan 7 zeytin 1 incir mucizesi uygulanırken sağlıklı besinler tüketilmesi, bol bol su içilmesi gerekir.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti

7 zeytin 1 incir mucizesi, Kur’an-ı Kerim’de de geçiyor. Kutsal kitabımızda 7 kere zeytin 1 kere incir kelimesinin geçmesinden esinlenerek uygulanan bu mucizenin sayısız faydası vardır. İncir ve zeytinin faydasını görmek için uygulamada bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

7 Zeytin 1 İncir Mucizesi

  • 7 zeytin 1 incir uygulaması 21 gün süren bir kürdür. Süre sonunda uygulamanın sonlandırılması gerekir.
  • Uygulama için vücudun en verimli olduğu saatlerin seçilmesi gerekir. Bu saatler, uykudan önce ve sabahları yeni uyanılan saatler olarak belirlenmeli.
  • Kürü uygulamak için her sabah yeni kalktığınızda ve her gece uyumadan önce 7 adet zeytin, 1 adet incir tüketin.
  • Kür için tükettiğiniz zeytinlerin tuzsuz olmasına özen gösterin.
  • İncir de zeytin de bol su tüketimini sağlayan besinlerdir. Uygulama sırasında bol su tüketimi metabolizmanın hızlanmasına ve daha kolay kilo verilmesine yardımcı olacaktır.
  • Kürün etkilerinden almak için gün içinde mümkün olduğunca hareket etmek gerekir.
  • Her hangi bir sağlık sorunu olanlar bu kürü uygulamadan önce mutlaka doktorlarına danışmalı.
  • Kürü uygulama sırasında tüketilen besinlerin çok fazla yağlı, baharatlı, kalorili olmamasına özenilmeli.
  • Diğer kür uygulamalarında olduğu gibi günde 2 litre ve daha fazla su tüketilmesi önemli.
  • 21 gün uygulamadan sonra bir süre ara verilip yeniden kür uygulanabilir.

7 zeytin 1 incir kürü kilo vermenin yanı sıra vücudun daha sağlıklı olmasında da etkilidir. Günümüzde bu uygulama için özel olarak hazırlanan çaylar ya da haplar da vardır. Bu çay ve haplar, uygulama için zeytin ve incir tüketmek istemeyenler için alternatif olarak geliştirilmiştir. Tıpkı kürü uygularken yaptığınız gibi çayı ya da hapı aynı saatlerde alabilirsiniz. Ancak bu çay ve haplar uzmanlar tarafından çok fazla tavsiye edilmemektedir. Doğal olarak bu kürü uygulamak istemiyor ya da uygulayamıyorsanız, 7 zeytin 1 incir hapı ve çayını kullanmadan önce mutlaka doktora danışmanızı öneririz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde de hemen doktorunuza danışıp kullanıma son vermelisiniz. Yazımızı beğendiyseniz Ayran Diyeti Nasıl Yapılır konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir