Kas-Kalinlastirici-Maske-Tarifi
Güzellik,  Kendin Yap

Kaş Kalınlaştırıcı Maske Tarifi

Kaş kalınlaştırıcı maske tarifi ile evde kendi kaş maskenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Doğal malzemeler ile hazırlanan bu maskeyi, düzenli olarak kaşlarınıza uyguladığınızda kısa süre içerisinde olumlu etkilerini görebilirsiniz. Sadece üç ana malzeme ile hazırlanan ev yapımı kaş kalınlaştırıcı maske malzemeleri ve yapım aşamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bu malzemeler ile maskeyi hazırlayıp uygulayarak kaşlarınızın kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırıcı Maske Tarifi

Saç ve kıl köklerini güçlendirerek uygulama bölgesinde yer alan saç, kaş ve kirpiklerin uzamasını sağlayan bazı doğal maddeler vardır. Bu doğal maddeleri temin edip gürleşmesini ya da uzamasını istediğiniz bölgelere uygulayabilirsiniz. Kaşların kalınlaşması için ev yapımı maske tarifini aşağıdaki malzemeler ile hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı hint yağı
  • 1 diş sarımsak

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske karışımını hazırlamak için sarımsağı rendeleyin. Eğer sarımsak çok küçük ise 2 diş de kullanabilirsiniz. Rendelediğiniz sarımsağın üzerine badem yağı ve hint yağını ekleyin. Homojen kıvam alana kadar malzemeleri karıştırın. Karışımı bir gece karanlık bir yerde bekletin. Sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kaş kalınlaştırıcı maskeyi, geceleri uyumadan önce uygulayın. Her gece uyumadan önce hazırladığınız maskeyi kaşlarınızın diplerine gelecek şekilde uygulayın. Bu şekilde uyuyun. Ertesi gün sabah, maskeyi çıkarmak için ilk olarak kaşlarınızı süt ile silin. Süt sarımsağın kokusunu alacak ve kaşlarınızdan maskenin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Sonrasında bol su ile kaşlarınızdaki maskeyi çıkarın.

Ev yapımı doğal kaş kalınlaştırıcı maske uygulamasını kaşlarınız istediğiniz kalınlığa gelene kadar düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Kaşlarınız istediğiniz kalınlığa, gürlüğe ulaştıktan sonra uygulamayı sonlandırabilirsiniz. Doğal yağlar ile hazırlandığı için kaşlarda dökülmeye neden olmaz. İçeriğindeki sarımsak, kaş köklerinin daha sağlam olmasını sağlar. Hem uzun, hem de gür kaşlara sahip olmak için siz de bu doğal maskeyi uygulayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak için başka bir uygulama yapıyor ya da farklı ürünler kullanıyorsanız, bu maskeyi uygulamayın. Kullandığınız yöntemlerden memnun değilseniz, bırakıp 1 hafta sonra bu maskeyi tek başına uygulamanız gerekir. Yazımızı beğendiyseniz Salatalık Maskesi tarifimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi videoları için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir