Hangi Bayram Tatlısı Kaç Kalori

Hangi-Bayram-Tatlisi-Kac-Kalori

Hangi bayram tatlısı kaç kalori sorusu Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde çoğu kişinin aklına yer eden sorulardan birisidir. Misafir gezmeleri ve misafir ağırlamaları sırasında tüketilen bu tatlıları her birinin tadının değişik olması gibi kalori değerleri de değişiktir. Bu yazımızda sizler için 1 adet bayram tatlısı kaç kalori sorusunun cevabını paylaştık.

Makale İçeriğinde Neler Var

Hangi Bayram Tatlısı Kaç Kalori

Bayramlarda genel olarak ikram edilen şerbetli tatlılar, çok lezzetli olmalarına rağmen kalori değerleri yüksek tatlı türleridir. Bu tatlıların tüketiminde dikkatli olunması, aşırıya kaçılmaması gerekir. Genel olarak 1 adet ya da sadece küçük bir porsiyon tüketilmesi gereken bu tatlılardan bazılarının kalori değerlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bir Adet Tatlı Kaç Kalori

Bir adet şekerpare kaç kaloridir ? 1 adet şekerpare tatlısı genel olarak 50 gram ağırlığındadır. Şerbetli tatlıların en sevilenlerinden birisi olan bu tatlının 1 adedi genel olarak 141 kaloridir.

Bir dilim baklava kaç kaloridir ? Bayramlarda en çok tüketilen şerbetli tatlılar kategorisinde yer alan baklavanın kalorisi çeşitlerine göre değişiklik gösterir. En sade şekilde yapılan klasik baklavanın 1 dilimi genel olarak 120 kaloridir. Ağırlık olarak ise bu bir dilim 40 gramdır.

Bir adet tulumba tatlısı kaç kaloridir ? Taneli şerbetli tatlılar arasında yer alan tulumba tatlısının kalori değeri büyüklüğüne göre değişebilir. Genel olarak 1 adet tulumba tatlısı 45 gramdır. Kalori değeri ise 128 kaloridir.

Bir adet kalburabastı kaç kaloridir ? Ramazan ve kurban bayramlarında hazırlanan, ikram edilen klasik şerbetli tatlılardan birisi de kalburabastıdır. Genel olarak 1 adet kalburabastı 40 gram ağırlığındadır. Kalori değeri ise 125 kaloridir.

Bir dilim revani kaç kaloridir ? Yapımı en kolay şerbetli tatlılar arasında geçen revani tatlısı, bayram günlerinde de sıkça yapılan, ikram edilen bir tatlıdır. Bu tatlı dilim olarak servis edilir. Genel olarak 1 dilim revani 100 gramdır ve kalori değeri ise 347 kaloridir.

Bir adet lokma kaç kaloridir ? Bayramlarda yapılan bir diğer tatlı olan lokma tatlısı da taneli tatlılardandır. Genel olarak 1 adet lokma tatlısı 15 gramdır. Kalori değeri ise 77 kaloridir.

Bir porsiyon tel kadayıf kaç kaloridir ? Bayramlarda yapılan şerbetli tatlılar arasında yer alan tel kadayıf porsiyon olarak servis ediliyor. Genel olarak 1 porsiyon tel kadayıf 440 kaloridir.

Bir adet kemalpaşa tatlısı kaç kaloridir ? Hazır olarak satın alınan, şerbet içinde kaynatılıp hazırlanan kemalpaşa tatlısı tane olarak servis ediliyor. Genel olarak 1 adet kemalpaşa tatlısı 117 kaloridir.

Yukarıda belirttiğimiz bayram tatlısı kalori değerleri  yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Tatlıların büyüklükleri ve içlerine konulan malzemelerin kalori değerlerine göre değişiklik gösterecektir. Bu tatlıların her birinin kontrollü şekilde tüketilmesi ve tüketimlerinden hemen sonra 1-2 bardak su tüketilmesi önerilir.

Yazımızı beğendiyseniz Evde Bayram Çikolatası Nasıl Yapılır konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi videolarımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir