Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling

Cilt-Lekeleri-icin-Limon-Maskesi

Cilt lekeleri için limonlu şekerli peeling son derece etkilidir. Özellikle yeni yeni oluşmaya başlayan cilt lekelerinin önlenmesinde ve zaman içinde yok edilmesinde bu karışımlardan faydalanılır. Herkesin evinde bulunabilecek malzemeler ile hazırlana bu doğal peeling ve bakım maskesi malzemeleri ile uygulama aşamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling

Zaman içerisinde farklı nedenler ile cilt üzerinde lekeler oluşur. İster açık tenli, ister buğday, ister koyu tenli olunsun bu lekeler zaman ilerledikçe daha fazla alana yayılıp belirginleşir. Genel olarak yüz bölgesinde, alın, çene ve yüz hattı bölgesinde meydana gelen bu lekeler, kişilerin rahatsız olmasına, neden olur. Ciltteki bu lekelerin yok edilmesi için farklı kozmetik markaları maske, peeling, tonik, sprey gibi ürünler üretiyor. Bu ürünleri set olarak ya da tekli olarak kullanarak kısa sürede lekelerden kurtulmak mümkün. Hazır kozmetik ürünlerin dışında evde uygulanabilecek bazı maskeler de cilt lekelerinin görünülürlüğü azaltılır. Özellikle yeni yeni oluşan cilt lekeleri için limonlu peeling ve bal maskesi son derece etkili.

Limonun cilt beyazlatma ve cilt tonu dengelemesi konusunda kullanımı yaygındır. Yan malzemeleri değişiklik gösterse de lekeler ve cilt beyazlığı için hazırlanan doğal karışımların içeriğinde limon suyu bulunur. Limonun cilt beyazlatma özelliğinden faydalanmak için hazırlanan bütün karışımları mutlaka geceleri uygulayın. Limonun cilde uygulanmasından sonra güneş ışınlarına maruz kalınması ciltte kararma ve lekelenme oluşturur. Bu etkinin tam tersini elde etmek için mutlaka geceleri limonlu karışımların cilde uygulanması gerekir.

Cilt Lekeleri için Limonlu Şekerli Peeling

Cilt lekelerinin açılması ve zaman içinde yok olması için limonlu şekerli peeling uygulanır. Herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bu peelingin gece uykusu öncesi yapılması gerekir. İçeriğinde bulunan malzemeler her ne kadar doğal malzemeler olsa da peelingden  zarar görmemek için ilk uygulama öncesi cildinizin küçük bir bölümüne bu karışımdan sürün. 5 dakika karışımı cildinizde beklettikten sonra bol su ile durulayın. Karışımı sürdüğünüz bölgede her hangi bir kızarıklık, kaşıntı, pullanma yok ise daha geniş alana uygulayın.

Limonlu Şekerli Peeling için Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı içme suyu
  • Yarım limon suyu

Limonlu Şekerli Peeling Hazırlanışı ve Uygulanışı

Limonlu şekerli peeling için gerekli olan malzemeleri bir kase içine alın. Homojen kıvam alana kadar malzemeleri güzelce karıştırın. Karışımı cildinize uygulamadan önce bol su ile yıkayın. Ardından temiz bir havlu ile kurulayın. Hazırladığınız karışımı parmak uçlarınız ile masaj yaparak cildinize uygulayın. 5 dakika karışımı cildinizde bekletin. Daha sonra bol su ile durulayın.

Ballı Limonlu Cilt Maskesi için Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal
  • Yarım limonun suyu

Ballı Limonlu Cilt Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ballı limonlu cilt maskesi için gerekli olan malzemeleri bir kase içine karıştırın. Macun kıvamına gelen bu karışımı cildinize sürün. Karışımı sürerek temiz bir pamuktan yardım alın. Karışımı cildinizde 20 dakika bekletin. Sonrasında bol su ile durulayın ve havlu ile kurulayın.

Haftada 2-3 gece uyumadan önce ilk olarak limonlu peelingi ardından da limonlu cilt maskesini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cilt lekelerini doğal malzemeler ile önlersiniz.

Yukarıda verdiğimiz tarifleri uygularken cilt lekelerini önlemek için başka her hangi bir kozmetik ürün ya da doğal malzeme kullanmamanızı öneririz. Bazı maddeler tek başına leke yok etmeye yararken birlikte cilde temas ettiğinde farklı sonuçlar ortaya çıkar. Yazımızı beğendiyseniz Limon Maskesi Sivilce Tedavisi yazımızı da göz atabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.