Yıldızlı Bileklik Yapımı

Yildizli-Boncuklu-Bileklik-Yapimi-

Yıldızlı bileklik yapımı ile rengarenk şık bileklikler hazırlayabilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan bu bilekliği sevdikleriniz için de hazırlayabilir, hediye ederek sevindirebilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile kolay bir şekilde bileklik hazırlamak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Yıldızlı Bileklik Yapımı

Yıldızlı bileklik hazırlamak için kağıt ile hazırlanan origami yıldızlara ihtiyaç vardır. Bu yıldızları hazırlamak için sitemizde yer alan yazıya ya da Youtube kanalımda yer alan origami yıldız yapımı videosuna göz atabilirsiniz. Bileklik için renkli renkli yıldızlar kullanabileceğiniz gibi sadece tek renk yıldızlar da kullanabilirsiniz.

Yıldızlı Bileklik için Gereken Malzemeler

  • 1 cm genişliğinde ip şeritler (origami star yapımı için)
  • 35 cm uzunluğunda ip
  • Yorgan iğnesi ya da dikiş iğnesi
  • Renkli boncuklar
  • Makas

Yıldızlı Bileklik Yapımı

Bileklik için gerekli olan yıldızları hazırlayın. İsterseniz bu bilekliği sadece kağıttan yıldızlar ile de hazırlayabilirsiniz. Yıldızları hazırladıktan sonra iki tarafından iğne ile delikler açın. Bu delikleri açarken karşılıklı aynı hizaya gelmesine ve bütün yıldızların aynı bölümlerinden olmasına dikkat edin. Yıldızlara delikler açtıktan sonra ipin bir tarafına düğüm atın. 3-4 adet boncuk geçirip delik açtığınız yerlerden kağıt yıldızlardan bir tanesini takın. Bu aşamada yıldızların üzerine fazla bastırmayın. Eğer kollarında bozulma olursa ipe geçirdikten sonra parmak uçlarınız ile bastırıp yeniden şekil almasını sağlayabilirsiniz. Kolunuzun kalınlığına göre boncuk ve yıldızları sıralayın. Eğer bilekliği çocuklar için hazırlayacaksanız, 25-30 cm uzunluğunda ip kullanmanız gerekir.

Bilekliğin kapama kısmı için ayarlanabilir bileklik düğümü atın. Bunun için bilekliğin bir ucunu normal düğüm atar gibi yuvarlak yapıp uç kısmını bu yuvarlak bölünden geçirin. İpi tam olarak çekmeden aynı yuvarlak içinden bilekliğin diğer ucunu geçirin. İki ipi birlikte çekerek düğümü atın. Bu şekilde bilekliğin bir sap kısmı sabit, diğer kısmı ayarlanabilir şekil alacaktır.

Yıldızlı boncuklu bileklik yapımı için kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Bileklik için gerekli olan origami yıldızları hazırlamak için de aşağıda bulunan videoma göz atabilirsiniz. Hazırladığınız yıldızların üzerine harfler yazarak isimli bileklik de hazırlayabilirsiniz. Bileklik için kullanacağınız yıldızları Origami Yıldız Nasıl Yapılır yazımız ile hazırlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir