Aspirinli Saç Bakım Maskesi

Aspirinli Saç Bakım Maskesi

Aspirinli saç bakım maskesi saçlarda oluşan kepeklenme ve dökülmenin önüne geçmek için uygulanır. Evde pratik şekilde uygulanan maskeler arasındadır. Çok sayıda saç ve deri uzmanı tarafından da önerilen aspirinli saç bakım maskesi tarifi ve uygulanışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aspirinli Saç Bakım Maskesi

Aspirin, ağrı ve ateş durumunda tedavi amaçlı kullanılan haplardan birisidir. Yetişkinler ve çocuklar için farklı çeşitlerde üretilen bu ağrı kesici, eczanelerde bulunur. Aspirinin ağrı ve ateşi kesmesinin yanında cilt ve saç için de olumlu etkileri mevcuttur.

Aspirinin içeriğinde bulunan maddeler hem saçların, hem saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Saçlara aspirin uygulaması, saç derisinin daha rahat nefes almasını sağlar. Bu da saçların daha çabuk uzaması, daha fazla beslenmesi ve fazla parlamasına yardımcı olur. Saçların derinlemesine temizlenmesini sağladığı için saç mantarı oluşumunu önler. Saç diplerindeki ölü hücreleri arındırmada etkilidir. Kuruluk ve buna bağlı oluşan saç sorunlarının çözümünde olumlu etkileri vardır.

Saç Kepeklenmesi için Aspirin Yöntemi

Saçların daha sağlıklı uzaması ve parlaması için 2 adet aspirini havan içine alın. Toz haline gelene kadar dövün. Toz haline gelen bu aspirini her zaman saçlarınızı yıkamak için kullandığınız şampuanın içine karıştırın. Aspirinin saçlarınıza etki etmesi için her yıkamada masaj yaparak saç derinize de işlemesini sağlayın. En az 5 dakika saçlarınızı şampuanlı olarak bekletin. Sonrasında bol su ile durulayıp saçlarınızı yıkama işlemine devam edin. Bu yönteme saç maskesi denmesinin nedeni, saçlara şampuanın uygulanmasından sonra 5 dakika süre ile bekletilmesidir.

Boyalı Saçlar için Aspirin Yöntemi

Bu tür saçların daha parlak görünmesi ve uygulanan boyanın daha uzun süre kalması için aspirin kullanılabilir. Boyalı saçlara aspirin uygulaması için 6 adet yetişkin aspirinini bir havan içinde toz haline getirin. Toz haline gelen aspirinleri bir su bardağı suyun içine alın. Aspirin eriyene kadar karıştırın. Sonrasında bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika saçlarınızda beklettikten sonra durulayıp yıkayabilirsiniz. Bu uygulama ile saçlarınızdaki boyaların kalıcılık süresi uzayacaktır.

Karbonatlı Aspirinli Saç Maskesi

Saçların nemlenmesi ve kepeklenmenin önlenmesi için karbonatlı aspirinli saç bakım maskesi uygulanabilir. Bu maske için 30 adet aspirin ve 1 çorba kaşığı karbonatı suyun içerisine koyun. İyice karıştırdıktan sonra cezvede karışım koyulaşana kadar ısıtın. Hazırladığınız bu karışımı duş sonrası saçlarınıza uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

Yukarıda verdiğimiz aspirinli saç maskelerini ayrı zamanlarda saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bunu uygularken aynı zamanda başka kozmetik ürün kullanmamaya özen gösterin. Yazımızı beğendiyseniz Sivilceler için Aspirin Maskesi tarifimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca Suna Dumankaya aspirin maskesine de diğer sitemiz olan kadinhanem.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir