Kabala Bilekliği Yapımı

Kabala Bilekliği

Kabala bilekliği son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz kolay spor bileklik modellerinden birisidir. Yapımı son derece kolay olan bu bilekliği hem kadınlar hem erkekler kullanabiliyor. Bileklik ve takı satan yerlerde renk renk bulunan bu bilekliği, evde yaparken de farklı renkleri kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik kabala bilekliği yapımı detayları için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kabala Bilekliği Yapımı

Kabala bilekliği her renkte hazırlanabilir. Bazı inanışlara göre ise kırmızı kabala bilekliğinin şans getirdiğine inanılır. İnce, orta kalınlıkta ya da kalın olarak yapılan bu bilekliği, çocuklar, gençler, orta yaşlılar ve her cinsiyettekiler kullanabilir. Kolda kalın olarak daha güzel duran bu bileklik için gerekli malzemeler aşağıdaki şekildedir…

Gerekli Malzemeler

  • 35 cm ip ( 1 mm kalınlığında floş ip)
  • Makas
  • Cetvel
  • Çakmak
Kabala Bileklik Modeli
Kabala Bileklik Modeli

Kabala Bilekliği Yapımı

Bilekliği hazırlamak için ilk olarak ipi kesin. İp uzunluğunu kendi bileğiniz için ayarlayabilirsiniz. İpi bileğinizin çapının iki katı olarak kesebilirsiniz. İpi hazırladıktan sonra yuvarlak şekilde iki ucunu birbirine ters paralel gelecek şekilde yerleştirin. Bir ucundan tutup sol, içe doğru iki kere dolayın. Aynı ucu bu doladığınız iplerin içinden geçirip diğer taraftan çıkarın. İpleri sıkıştırıp düğümü sıkın. Aynı işlemi yapmak için bilekliği çevirin. Yeniden sol içeri doğru iki kere kıvırıp ipin ucunu bu kısımlardan geçirin. İpleri sıkıp düğümü atın.

Düğümlerden kalan iplerin fazla kısımlarını kesin. Çakmak ile uçlarını yakıp bastırarak yapıştırın. Kayan düğümlü spor bilekliği isterseniz tekli, isterseniz birden fazla takarak kullanabilirsiniz.

Kabala bilekliğini paracord ipleri ile de hazırlayabilirsiniz. Paracord ipleri daha kalın olacağından ipleri de biraz daha uzun kesmeniz gerekir. Kabala bilekliğini isterseniz orta kısmına bir aparat takarak da yapabilirsiniz. Aparatlı model için iki adet bileğinizin kalınlığında ip kesin. Aparatın iki tarafına ipi sabitleyin. Sonrasında normal kabala bilekliği düğümü ile bilekliği bitirebilirsiniz. Bu bileklik türlerinde aparat olarak genellikle yuvarlak çember kullanılıyor.

Kabala bileklik modeli yapımı için kanalımızda yer alan Youtube videomuza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir