Nescafe Kaç Kalori

Nescafe Kaç Kalori

Günümüzde çoğu kişi hazır kahve tüketmeyi sevmektedir. Kafein içerdiğinden dolayı dikkatli tüketilmesi gereken bu içeceğin kalori değerinin bilinmesi kilo kontrolü için gereklidir. Bu içecek türünün farklı markaları piyasada mevcuttur. Ancak en çok bilinen marka adı olan nescafe olarak da isimlendirilir. Bu yazımızda sizlerle nescafe kaç kalori, nescafenin kalori değerleri hakkında genel bilgileri vereceğiz.

Nescafe Kaç Kalori

Bir fincan nescafe kaç kalori sorusunun cevabı bu içeceğin içerdiği katkı maddelerine göre değişebilir. Evde yapılan sade nescafe ile dışarıdan alınan sütlü, fındıklı, bol kremalı, 3’ü 1 arada ya da 2’si 1 arada içeceklerin kalori oranı birbirinden farklıdır. Siz de hazır kahve içmekten vazgeçemiyor fakat bu arada fazla kalori almak istemiyorsanız bu içeceği kararında tüketmeli ve kahveye ilave edeceğiniz ekstra malzemelere de dikkat etmelisiniz. Aşağıda hazır kahve çeşitlerine göre içerdikleri kalori değerlerini bulabilirsiniz.

Nescafe’nin Kalori Değeri

1 kupa sade ve şekersiz nescafe 12 kalori içerir.

Şekerli sade nescafenin kalori değeri ise kullanılan şekere göre farklılık gösterebilir. Sade nescafenin içine 1 kaşık beyaz şeker kattığınızda yaklaşık 28 kalori olmaktadır. Beyaz şeker yerine esmer şeker kullanırsanız o zaman bu oran 23 kalori olur.

Sütlü nescafenin kalori değeri kaç? derseniz bu konuda da kullanılan sütü dikkate almak gerekir. Sade nescafenin içine 1 çay kaşığı süt tozu katarsanız kalori değeri ortalama 27 olacaktır. Bunun yerine süt kullanmayı tercih ederseniz kahvenin içerdiği kalorinin, kattığınız süt miktarına ve sütün çeşidine göre değiştiğini söyleyebiliriz. 1 fincan tam yağlı süt 146, 1 fincan yarım yağlı süt 113 ve aynı miktarda yağsız süt ortalama 86 kaloridir. Bu oranları dikkate alarak tüketeceğiniz nescafenin kalori değerini hesaplayabilirsiniz.

Tek İçimlik Nescafe’nin Kalori Değeri

Günümüzde çoğu kişi dışarıdan tek içimlik nescafe alarak tüketmektedir. Bunlar da içerdikleri malzemelere göre farklı kalori değerlerine sahiptir. Bunlara bakacak olarsak nescafe 3’ü 1 arada 78 kalori, 2’si bir arada 60 kalori, nescafe fındıklı 74 ve bol kahveli nescafe de 54 kalori içermektedir. Nescafe lattenin kalori değerini merak edenler varsa onun da 383 kalori içerdiğini söyleyebiliriz. Nescafe mocha 438, sütlü ve şekerli cappuccino 231 ve light cappuccino da 40 kaloridir.  Diyet yapanlar ve günlük kalori tüketim oranına dikkat edenler bu oranları dikkate alarak Nescafe tüketebilirler.

Bu hesaplardan yola çıkarak şekersiz, sade nescafenin diğer çeşitlere oranla daha az kalori içerdiğini görüyoruz. Nescafe içerken fazla kalori yüklemesi yapmak istemeyenler sade ve şekersiz olarak tüketebilirler. Şekersiz tüketemeyenler de beyaz şeker yerine esmer şeker kullanarak kalori oranını daha düşük tutabilirler.

Bu yazımızda nescafenin kalori değeri ile ilgi bilgileri sizlerle paylaştık. Bu oranları dikkate alarak siz de nescafeye ilave edeceğiniz malzemeleri ve tüketeceğiniz oranı ayarlayabilirsiniz. Düşük kalori içeren Nescafe bile tüketseniz günde 3 fincanı aşmamanız sağlık ve kilo kontrolü bakımından önemlidir. Yazımızı beğendiyseniz Ev Yapımı Cappucino Tarifi yazımıza da göz atabilirsiniz. Ve kendin yap hobi videoları izlemek için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir