Bant ile Kolay Nail Art Yapımı
Güzellik

Bant ile Kolay Nail Art

Bant ile kolay nail art yapımı tırnaklarınızı renklendirmek için uygulayabileceğiniz kolay yöntemlerden birisidir. Hiç bir alet kullanmadan evde bulunan malzemeler ile bu oje desenini uygulayabilirsiniz. Yapımı son derece basit olan bu oje deseninin yapım aşamaları ve dikkat edilmesi gerekenleri yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız. Siz de kendi tırnaklarınız ya da sevdiklerinizin tırnaklarına aynı adımları uygulayarak farklı bir nail art hazırlayabilirsiniz.

Bant ile Kolay Nail Art Yapımı

Çift taraflı bant kullanarak tırnaklarınıza desen ve renk vermek son derece kolay. İlk denemede bile mükemmel sonuç alabileceğiniz bu oje desenini sevdiğiniz iki farklı renk oje ile yapabilirsiniz. Deseninin daha belirgin olması için bir rengi koyu tonlarda, diğer rengi açık tonlarda seçebilirsiniz.

Bant ile nail art yapımı öncesinde ilk olarak tırnaklarınıza bir ya da iki kat taban ojesi sürün. Taban ojesinin kapatıcılığına göre kat sayısını belirleyebilirsiniz. Tabana sürdüğünüz oje kuruduktan sonra desenlendirme işlemine geçebilirsiniz.

Deseni yapmak için çift taraflı banttan kare şeklinde bir parça kesin. Bu parçayı tırnağınızın alt sağ köşesinden üst sol köşesine kadar çapraz olacak şekilde yapıştırın. Ya da tam tersi şekilde tırnağınızın sol alt köşesinden sağ alt köşesine kadar çapraz şekilde yapıştırın. Bantın özellikle tırnağa doğru gelen kısımlarının tamamen yapışmasına özen gösterin. Eğer hava alan kısım var ise üzerine bastırarak aldığı havayı düzeltin.

Bantı yapıştırdıktan sonra kullanacağınız ikinci renk ojeyi tırnağınızda açık kalan kısımlara sürün. Bu aşamada güzel bir görüntü elde etmek için bant üzerine de oje sürün ve bantın mutlaka iyi bir şekilde yapışmış olmasına dikkat edin. Ojeyi sürdükten sonra tamamen kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra bantı tırnağınızdan dikkatli bir şekilde çıkartın.

İsterseniz oje desenini bu şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz de daha farklı bir model için tırnağınızın bantladığınız kısmına puantiye yapabilirsiniz. Bu benekleri isterseniz oje fırçanız ile isterseniz de bir kara maşa yardımı ile yapabilirsiniz.

Aletsiz nail art modelini tek tırnağınıza uygulayabileceğiniz gibi bütün tırnaklarınız için de uygulayabilirsiniz. Her iki şekilde de harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Aletsiz kolay nail art modeli için Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Nazarlıklı Nail Art Yapımı videomuza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir