Saç Yumuşatıcı Doğal Yöntemler

Saç Yumuşatıcı Doğal Yöntemler

Saç yumuşatıcı doğal yöntemler ile yumuşacık, kolay şekil alabilen saçlara sahip olabilirsiniz. Evde bulunan malzemelerin kullanıldığı bu yöntemlerin bir kısmını zaten biliyoruz. Bilmediklerimiz ya da unuttuklarımız için yeniden bir başlık altında toplamak istedik. Şimdi sizleri o doğal yöntemler ile baş başa bırakıyoruz.

Saç Yumuşatıcı Doğal Yöntemler

Yumuşak saçlar, hem taranması hem de şekil alması kolay olan saç tipleridir. Daha doğal ve daha sağlıklı görünen bu saçlara sahip olmak için saç tipine uygun kozmetik ürünler kullanıyor. Özellikle saç tipi ve saç sorunlarına göre hazırlanan saç maskeleri bu konuda işe yarar özellikte. Ancak bazen saç maskeleri ya da saç kremleri de işe yaramaz. Bu durumda aşağıdaki doğal malzemeler ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Zeytin Yağı Maskesi

Antik çağlardan beri cilt ve saç bakımı için kullanılan doğal malzemelerden birisi zeytin yağıdır. Yıpranmış ve sertleşmiş saçların yumuşaması için zeytin yağından bir damla eklemek yeterli olacaktır. Saç bakımı için kullandığınız saç bakım maskelerinin içine iki yemek kaşığı zeytin yağı ekleyebilirsiniz. Düzenli kullanım içinse bir kutu şampuan içine üç yemek kaşığı zeytin yağını ekleyin. Her duş ya da banyoda saçlarınızı bu şampuanla yıkayın. Daha sonra saçlarınızı iyice durulayın.

Sütle Saç Bakımı

Süt, saçların yumuşaması ve onarılması için uygulanır. Saçlar protein ihtiyacını süt ile karşılar. Saçlarınızı bir miktar ılık süt ile ıslatın. Maske şeklinde uygulayıp 20 dakika kadar bekletin. Sonrasında bol su ile durulayın. Düzenli bakım ile saçlarınızın kısa sürede yumuşadığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçların nemlenmesinde E vitamini zengini hindistan cevizi yağı kullanılır. Saçlara bu yağı uygulamak için saç uçlarından dibine kadar elleriniz ile yaydırın. Saç diplerine masaj yaparak ovalayın. Hindistan cevizi yağının saçlarda 20 dakika kadar kalması gerekir. Sonrasında bol su ile durulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Bal, saçların yumuşaması ve nemlendirilmesi için kullanılır. Balı saçlara saç maskesinin içine ekleyerek uygulayabilirsiniz. Bunun için kullandığınız saç maskelerinin içine bir tatlı kaşığı bal eklemeniz yeterli olur. Kuruyan ve sertleşen saçlar için bu bal olumlu etki gösterecektir.

Yumurta Sarısı ve Bal

Yumurta sarısı da saçların yumuşaması ve onarılması için etkili. Özellikle kuru saçların nemlendirilmesi için de bal ve yumurta sarısı maskesi uygulanır. Bu iki malzemeyi uygulamak için 2 adet yumurta sarısı ve 2 kaşık balı bir kase içinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç uçlarına sürüp 20 dakika bekletin. Sonrasında saçlarınızı bol su ile durulayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız saç yumuşatıcı yöntemler ile saçlarınıza doğal yumuşaklık katabilirsiniz. Evde bulunan malzemeleri kullanarak uyguladığınız bu yöntemleri beğendiyseniz Saç Kremi Nasıl Kullanılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir