Öğretmenler Günü Hediye Kartı Yapımı

Öğretmenler Günü Hediye Kartı

Öğretmenler günü hediye kartı yapımı ile öğretmenleriniz için küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz. Yapım aşaması kolay olan bu kartı tek başına hediye edebileceğiniz gibi satın aldığınız hediyeler ile birlikte de verebilirsiniz. Az malzeme ile kolay şekilde hazırlayabileceğiniz öğretmenler günü hediye kartı yapımının aşamalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Öğretmenler Günü Hediye Kartı Yapımı

Öğretmenler günü için hediye kartı hazırlamak hem kolay hem de çok eğlenceli bir çalışmadır. Tek başına hediye olabilecek bu kartı, öğretmeniniz için satın aldığınız hediyeler içine de koyabilirsiniz. Evde herkesin bulabileceği malzemeler ile hazırlanan bu kartın detaylarına gelin birlikte bakalım…

Gerekli Malzemeler

  • Renkli kağıtlar
  • Renkli kalemler
  • Makas
  • Cetvel
  • Yapıştırıcı
  • Küçük pullar

Öğretmenler Günü Kartı Yapımı

Kart için istediğiniz bir şeklin şablonunu çıkarabilirsiniz. Örnek çalışmada öğretmenler gününe de uygun olduğu için kalem şablonu kullandık. Kalem şablonu için ucu üçgen gelen bir parça kağıt kesin. Bu kağıdın uç kısmına kurşun kalemlerde olduğu gibi odun renginde üçgen bir kağıt yapıştırın. Kağıdın uç kısmını kalemin ucu gibi boyayın. Kalemin üzerine de boydan çizgiler çizip tam şeklini verin. Kalemin silgi kısmı içinse kalemin kendi renginden farklı bir kağıt ile şekil hazırlayın. Yapıştırıcı ile silgiyi yerine yerleştirin. Hazırladığınız şablonu boydan ortadan ikiye kesin.

Öğretmeninize mesajınızı yazmak için uzunlamasına şerit şeklinde bir kağıt kesin. Bu kağıdı katlayın. Katlama yerlerini ayarladıktan sonra şablonu bu kağıda yapıştırın. Orta kısımda düz kalan kısma istediğiniz yazıyı yazın. İsterseniz bu kısma yeniden farklı bir kağıt yapıştırıp mesajınızı bu kağıt üzerine de yazabilirsiniz.

Hazırladığınız pulları kalemin silgi kısmına yapıştırıcı ile yapıştırın. İsterseniz başka süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz. Minik ponponlar, yarım yapışkanlı boncuklar süsleme için farklı alternatifler olabilir. İsterseniz hazırladığınız kartın tam kapanması için bir ip parçası kullanabilirsiniz. İpi çok sıkı bağlamadan fiyonk yaparak karta daha farklı bir şekil verebilirsiniz.

Evde kendiniz hazırladığınız öğretmenler günü hediye kartı ile öğretmeninize verdiğiniz değeri daha güzel yansıtabilirsiniz. Çalışmanın detayları için Youtube kanalımda yer alan videoya göz atabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Sonsuz Kart Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir