Şönilden Kalpli Süs
Kendin Yap

Şönilden Kalp Yapımı

Şönilden kalp yapımı ile kendi yılbaşı süsünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan bu çalışma için simli ya da normal şönil kullanabilirsiniz. İstediğiniz renklerde birbirinden farklı ve güzel yılbaşı ağacı süsü yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şönilden Kalp Yapımı

Şönilden kalpli yılbaşı süsü hazırlamak için istediğiniz renklerde şöniller kullanabilirsiniz. Ancak kırmızı, yeşil, gümüş renkleri yeni yıla daha uygun olduğu için bu renklerden kullanmanızı önerebiliriz. Şönilden kalpli süs yapmak için gerekli malzemeler şunlardır…

  • 1 adet şönil
  • Makas
  • Bant ya da sıcak silikon
  • Bir parça ip

Şönile kalp şekli vermek için ilk olarak orta noktasını bulup ikiye katlayın. Katlama yerinin ucunu sivrileştirin. Şönilin bir ucunu içeri doğru yuvarlak şekilde sararak katlama yerine kadar gelin. Bu sarma işlemini çok bol şekilde yapmayın. Aynı şekilde diğer uç kısmından da başlayarak sarmal şekilde sarın.

Bu şekilde oluşan kalbi sabitlemek için bir bant kullanabilirsiniz. Bantı kalbin arka kısmından yapabilirsiniz. Bant kullanmak istemezseniz daha sağlam bir yöntem olan sıcak silikon ya da yapıştırıcı ile yapıştırma yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntem için kalbin iki tarafını orta noktada silikon ya da yapıştırıcı ile yapıştırmak yeterli olacaktır.

Şönil ile kalbi hazırladıktan sonra en son olarak ipi süse takın. Bunun için de yine bant ya da yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Eğer daha büyük bir kalp hazırlamak isterseniz iki adet şönil kullanabilirsiniz. Kalbi hazırlamadan önce şönilleri iki ucundan kıvırarak birbirine ekleyin. Daha sonra aynı yukarıda belirttiğimiz şekilde kalbi hazırlayabilirsiniz.

Şönilden kalpli yılbaşı süsü yapımı ile elde ettiğiniz kalbi yılbaşı ağacı süslemesinde de kullanabilirsiniz. Bu süsten sadece yeni yıl için değil doğum günü, yıl dönümü gibi başka özel günlerde de kullanabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Minyatür Duvar Süsü Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Şönil ile kalpli süs yapımının detayları içinse Youtube kanalımızda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Videoda görerek siz de daha kolay bir şekilde kalpli süsü hazırlayabilirsiniz. Aynı süsü normal şöniller ile de yaparak daha pofuduk süsler hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir