Şönilden Yıldız Yapımı

Şönilden Yıldız Yapılışı

Şönilden yıldız yapımı ile özel günleriniz için harika süsler hazırlayabilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan bu süslerin bir tanesini bir adet şönilden hazırlayabilirsiniz. Şönil çeşidi olarak ise isterseniz simli, isterseniz normal şönil kullanabilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan şönilden yıldız yapımının detaylarına geçmek istiyoruz.

Şönilden Yıldız Yapımı

Şönilden yıldız yapmak için ilk olarak şönili düz bir masa üzerine koyun. İsterseniz cetvelle ölçerek, isterseniz göz kararı olarak şönili beş parçaya ayırın. Böldüğünüz parçaları zigzag olacak şekilde bükün. Altta ve yukarıda kalan büktüğünüz kısımlar yıldızın bir kolunu oluşturacak. Yukarıda en sağda kalan büküm yerini tutun. Yanındaki büküm yerinin üzerinden sola geçirin. Uçtaki kısmı şekli arka kısmına geçirin. Bu şekilde yıldızın yarısı oluşmuş olacak.

Yıldızın diğer yarısını oluşturmak için en soldaki kısmı şeklin ön tarafından çarpraz şekilde geçirin. Yıldızın diğer yarısını da bu şekilde hazırlayın. Şönilin iki ucunu bükerek birbirine birleştirin. Hazır olan şönilden yıldızı süs istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Süs olarak kullanırken asmak için bir parça ip kullanabilirsiniz. Bu ipi yıldızın üstteki kısmına geçirerek düğümleyebilirsiniz.

Şönilden yıldızı isterseniz birden fazla yapıp ip üzerine sabitleyebilirsiniz. Hazırladığınız bu ipi uzunlamasına duvar dekoru olarak kullanabilir, birden fazla hazırlayıp kapıların üzerine yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında duvar üzerine yanlamasına hafif aşağı doğru sarkıtarak da süsü yerleştirebilirsiniz.

Şönilden yıldız yapımı için isterseniz iki renk de kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak iki farklı renkte şönili birbirine dolayın. Uç kısımlarını daha sıkı dolayarak birbirine bağlayın. Sonrasında yukarıda anlattığımız gibi yıldız şekli verebilirsiniz. Daha büyük yıldızlar elde etmek için iki adet şönili uç kısımlarından birbirine ekleyin. Sonrasında yine göz kararı ya da cetvel ile beş parçaya ayırın. Yukarıda anlattığımız gibi şönili bükerek yıldız şekli verebilirsiniz.

Şönil ile yıldız yapımı detayları için Youtube kanalımızda yer alan videoya göz atabilirsiniz. Bu video ile yıldız yapımının detaylarını görebilir, aynı adımları izleyerek siz de kendi yıldızlarınızı oluşturabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Şönilden Kalp Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir