Şönilden Yuvarlak Yılbaşı Süsleri

Yuvarlak Süs Yapımı

Şönilden yuvarlak yılbaşı süsleri ile özel günleriniz için parlak süsler hazırlayabilirsiniz. Yapımı son derece kolay olan bu çalışmayı, tek renkli ya da iki renkli olarak yapabilirsiniz. Yılbaşı ağacı süslemek, çocuk odası süslemek ya da dekoratif süsleme olarak da kullanabileceğiniz bu iki süsün yapım aşamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Makale İçeriğinde Neler Var

Şönilden Yuvarlak Süs Yapımı

Şönilden yuvarlak süs yapmak için iki yöntem kullanabilirsiniz. Bu iki yöntem ile birbirinden değişik yuvarlak süsler hazırlayabilirsiniz. Yapımı son derece kolay olan bu süsleri isterseniz çocuklarınız ile birlikte hazırlayıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Tek Renkli Yuvarlak Şönil Yapımı

Tek renkli şönil hazırlamak için iki adet aynı renkten şönil ihtiyacınız olacak. Süsü hazırlamak için ilk olarak iki şönili bir ucundan birbirine ekleyin. Eklemek için şönillerin uçlarını birbirine döndürerek tutturun. Hazırladığınız bu uzun şönili bir kalem üzerine dolayın. Kalemin boyunun yetersiz kalması durumunda doladığınız yere kadar diğer tarafından çıkarıp devam edin.

Tek Renkli Yuvarlak Süs
Tek Renkli Yuvarlak Süs

Uzun şönili tamamen dolayıp kalemden çıkarın. Spiral şekil alan şönilin yuvarlak olarak iki ucunu birleştirin. Hazırladığınız süse tam şekil vermek için parmak uçlarınız ile düzeltin. En son süsü takmak için yukarı kısmından bir ip geçirip düğümleyerek tamamlayın.

İki Renkli Yuvarlak Süs Yapımı

Şönil ile yuvarlak süs yapmak için iki farklı renkte şönil de kullanabilirsiniz. Süsü hazırlamak için iki farklı renkte şönili yan yana alın. Uç kısımlarını döndürerek birbirine bağlayın. Sonrasında şönillerin arasına iki parmağınızı koyun. Parmaklarınız arasında iken şönilleri 2-3 kere birbirine dolayın. Sonra parmaklarınızı çıkarıp dolama yaptığınız yerin hemen altına yeniden parmaklarınızı yerleştirin. Bu şekilde şönillerin son uçlarına kadar devam edin.

İki Renkli Yuvarlak Süs
İki Renkli Yuvarlak Süs

Şönilleri birbirine doladıktan sonra dolama yerlerinin aralarını açın. Hazırladığınız bu uzun şekli yuvarlak olarak birbirine bağlayın. Süsü bağlamak için üst kısmından ip bağlayıp kullanıma hazır hale getirin.

Şönilden süs yapımı detayları için Youtube kanalımızda yer alan videolarımıza göz atabilirsiniz. Bu videolar ile siz de ışıl ışıl süsler hazırlayabilirsiniz. Diğer şönille süs yapımı çalışmaları için Şönilden Yıldız Yapımı çalışmasına da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir