Kağıttan Kardan Adam Yapımı

Kağıttan Kardan Adam Yapımı

Kağıttan kardan adam yapımı ile dans eden kardan adam yapabilirsiniz. Bu çalışma ile hacıyatmaz olarak da bilinen sağa sola yatmasına rağmen hemen kalkan ve sallanan biblolardan yapabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu kardan adamlar çocukların da çok hoşuna gidecek. Sizleri daha fazla bekletmeden çalışmanın detaylarına hemen geçmek istiyoruz.

Kağıttan Kardan Adam Yapımı

Kağıttan hacıyatmaz kardan adam yapımı için evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Çocukların da çok hoşuna gidecek bu kardan adamları onlarla birlikte yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet pet şişe kapağı
  • 1 adet beyaz kağıt
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Renkli kalemler
  • Çift taraflı bant
  • Ağır boncuk

Hazırlanışı

İlk olarak yuvarlak kapak yardımı ile kardan adam şekli çizin. Sonrasında renkli kalemler ile göz, burun, atkı ve şapkasını yapın. Hazırladığınız kardan adamı bir makas ile kesin. Pet şişe kapağının dış düz kısmına çift taraflı bant yapıştırın. Bu bantın diğer tarafına da kestiğiniz kardan adamın alttaki yuvarlak kısmını yapıştırın.

Kardan adamın hacıyatmaz gibi dans edebilmesi için kullanacağınız boncuğu pet şişenin arka kısmına sabitleyin. Boncuğu sabitlemek için isterseniz sıcak silikon kullanabilirsiniz. Sıcak silikonunuz yoksa güçlü bir yapıştırıcı ya da çift taraflı bant da kullanabilirsiniz.

Hacıyatmaz gibi sallanması için boncuğu kapağın tam alt kısmına sabitleyin. Kardan adam tamamen düz konumda iken bu işlemi yaptığınızda simetrik olarak sallanan bir kardan adam elde edebilirsiniz. Aynı yöntem ile kardan adam dışında başka şekillerle de hacıyatmaz hazırlayabilirsiniz.

Bu çalışma için isterseniz kağıt yerine, eva, fon kartonu ya da keçe de kullanabilirsiniz. Kullanacağınız tüm malzemeler ile aynı sonucu alabilirsiniz. Eğer ağırlık olarak boncuk kullanmak istemezseniz oyun hamuru ya da daha farklı bir ağırlık da kullanabilirsiniz.

Çalışmamızı beğendiyseniz benzer çalışmalardan olan Kağıt Tabaktan Kardan Adam Yapımı çalışmamıza da bakabilirsiniz. Ayrıca benzer çalışmaların videoları için Youtube kanalımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.