Bulut Nail Art Yapımı

Bulut Nail Art Yapımı

Bulut oje deseni evde tırnaklara uygulanabilecek en kolay nail artlardan birisidir. Özel bir alete ihtiyaç duymadan bu deseni kolaylıkla tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. İsmi bulut deseni olduğundan dolayı genel olarak beyaz ile yapılan uygulamayı, kendi tarzınıza göre farklı renklerde de hazırlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bulut nail art yapımı detaylarına geçmek istiyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Bulut Oje Deseni

Bulut oje deseni hazırlamak için tırnaklarınızın uzun ya da kısa olması önemli değildir. Her tür tırnak üzerine kolaylıkla uygulanabilen aletsiz nail art modellerinden birisidir. Bu oje desenini uygulamak için gerekli olan malzemeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir. Siz de evinizde bulunan malzemeleri hazırlayıp hemen bu deseni tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz bir renk taban ojesi
  • Bulutları yapmak için beyaz oje
  • Oje desenini korumak için şeffaf oje
  • Kara maşa ya da bitmiş bir kalem

Bulut Oje Deseni Yapılışı

Bulut oje deseni için ilk olarak tırnaklarınıza koruyucu sürüyorsanız onu sürün. Ardından taba ojesini bir ya da iki kat olacak şekilde sürün. Genel olarak göz yüzü rengi olan mavi ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Taban ojesini sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Taban rengi kuruduktan sonra deseni yapabilirsiniz.

Bulut deseni yapmak için özel nail art noktalama kalemlerinden kullanabilirsiniz. Bunun dışında evinizde bulunan bitmiş kalemleri ya da saça takılan yuvarlak uç kısımları bulunan kara maşa tokaları da noktalama için kullanabilirsiniz. Bulut deseni oluşturmak için ilk olarak deseni yapacağınız ojeden biraz kağıt ya da plastik bir kapak üzerine alın. Sonrasında bu ojeye toka ya da kalemin ucunu batırın. Vakit kaybetmeden tırnağınız üzerine yan yana, hafif çapraz olacak şekilde 3-4 adet nokta koyun. İşte bulut deseni oluştu bile…

Bulut desenini tırnaklarınızın uzunluğu ve genişliğine göre 3-4 adet bir tırnak üzerine yapabilirsiniz. Eğer desen olarak daha büyük bulutlar kullanmak isterseniz noktalama yapacağınız aletin ucunu daha büyük seçebilirsiniz. Daha geniş çaplı bir noktalama aparatınız yok ise nokta sayısını 5-6 adete çıkarabilirsiniz.

Bulut oje deseni yapımı detayları için Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz. Videodaki ayrıntılara göre daha kolay bir şekilde oje desenini tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Nail art modelini beğendiyseniz sitemizde yer alan Bant ile Kolay Nail Art yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir