Örgü Magnet Yapımı

Magnetler buzdolabı süslemesinde kullanılan küçük süslerdir. Bu süsler hazır olarak satılabildiği gibi evde de farklı malzemeler ile hazırlanabilir. Bu yazımızda örgü magnet yapımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız. Sizler de bu magnetlerden hazırlayabilir, sevdiklerinize hediye edebilir ya da kişiye özel olarak hazırlayıp satışını yapabilirsiniz.

Örgü Magnet Yapımı

Örgü magnet yapımı ile birbirinden şirin magnetler hazırlamak için artık iplerinizi kullanabilirsiniz. Süsleme aşamasında da evinizde bulunan malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Biz örnek çalışmamızda simli eva kullandık. Bunun yerine normal eva, ip, pul, boncuk, kumaş gibi farklı malzemeler de kullanılabilir.

Gerekli Malzemeler

  • İp
  • Çorap şişi
  • Boncuk
  • 2 adet kürdan
  • Kürdanların ucuna takmak için küçük boncuklar
  • Sıcak silikon
  • Mıknatıs

Örgü Magnet Yapımı

Örgü magnet yapımı için çorap şişlerine 14-16 adet ilmek atın. Biz örnek çalışmada biraz ince yapılı olan patik iplerinden kullandık. Eğer daha kalın yapılı bir ip kullanacaksanız daha az ilmek atabilirsiniz. İlk ilmekleri attıktan sonra örmeye başlayın. Attığınız ilmeklerden ilkini örmeden diğer şişe geçirin. Sonrasında bütün ilmekleri düz, ya da bütün ilmekleri tersten örerek ilk sırayı bitirin. İkinci sıraya başlarken de yine aynı şekilde ilk ilmeği örmeden alın. Diğer ilmekleri ilk sırada ters ördüyseniz tersten, düz ördüyseniz düzden örün. Bu şekilde ilk ilmekleri örmeden diğer ilmekleri hep düz ya da hep ters olarak örerek haroşa yapın.

Örgü istediğiniz boyuta gelince biraz ip ayırıp makas ile kesin. Ayırdığınız ipi büyük bir boncuğa sarın. Bu sizin ördüğünüzün ipi olacak. Eğer boncuk yok ise normal bir yumak sarar gibi de sarabilirsiniz. Kürdanların bir ucuna küçük boncuk takıp sıkıştırın. Boncuğun gerisinde kalan kürdan kısmını makas ile kesip alın.

Hazırladığınız yumak ipi kürdanın ucundan geçirin. Şişte kalan ilmekleri sıra ile kürdana geçirin. Diğer kısımda bulunan ilmekleri de aynı şekilde diğer kürdana geçirin. Ördüğünüz örgü üzerine desen vermek için simli eva parçaları kullanabilirsiniz. Hazırladığınız malzemeleri sıcak silikon ile örgü magnetin üzerine yapıştırın.

Magnetin arka kısmına da yine sıcak silikon ile mıknatısı yapıştırın. Eğer normal mıknatısınız yok ise firmaların verdikleri karton buzdolabı magnetlerinden bir parça kesip silikon ile yapıştırarak kullanabilirsiniz. Örgü magnet yapımı videosu için Youtube kanalımızda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz. Ayrıca Örgü Elbise Magnet Nasıl Yapılır konumuza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir