Plastik Kaşıktan Rakam Yapımı

Kaşıktan Rakam Yapımı

Plastik kaşıktan rakam yapımı çocukların evde yapabileceği güzel bir etkinliktir. Okul öncesi çocuklar için el becerilerinin ve zekalarının gelişimine yardımcı olmak için sık sık farklı aktiviteler paylaşıyoruz. Evde yapacakları el işi çalışmaları sayesinde çocuklar hem verimli vakit geçirebilirler hem de bu tür uygulamalar sayesinde hayal güçleri gelişebilir. Çocuklar boya ve el işi kağıdı ile yapılan projelerden keyif aldıkları için bugün sizlerle plastik kaşık, boya ve el işi kağıdı ile yapılan güzel bir proje paylaşmak istiyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Plastik Kaşıktan Rakam Yapımı

Bütün gün bilgisayar ve televizyon başında vakit geçiren çocukların sağlıklı gelişimi için okul öncesi etkinliklerden faydalanabilirsiniz. Evde kolay bir el işi çalışmasını çocuğunuzla birlikte yapmak isterseniz aşağıda plastik kaşık ile rakam yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz sayıda plastik kaşık
 • Farklı renkte akrilik boya
 • Renkli el işi kağıdı ya da keçe
 • Yapışkan
 • Makas
 • Siyah keçeli kalem

Plastik Kaşıktan Nasıl Rakam Yapılır?

Plastik kaşıktan nasıl rakam yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. İlk olarak kaç tane rakam yapacağınızı belirleyin. Yapacağınız rakam sayısına göre plastik kaşık temin ettikten sonra plastik kaşık ile rakam yapımına geçebilirsiniz.

 • Plastik kaşıkları akrilik boya ile farklı renklerde boyayın. Boyaların kurumasını beklerken siz de rakamları yapmaya geçebilirsiniz.
 • Renkli el işi kağıdına kalem ile rakamları yazın. Bunları makas ile güzelce kesin. Rakamları yaparken bunları kaşıkların sapına yapıştıracağınız için biraz küçük boyutta olmaları gerektiğini unutmayın.
 • Daha sonra renkli el işi kağıdı ile rakamların üst tarafına yapıştırmak için papyon ya da çiçek gibi minik figürler yapın.
 • Kaşıklara sürdüğünüz boyalar kuruduktan sonra bunları arkası size bakacak şekilde tutun ve siyah keçeli kalem ile kaşık kısımlarına göz, ağız ve diş yapın.
 • Kaşıkların sapına rakamları ve bunların üzerine de minik figürleri yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.
Plastik-kaşıktan-rakam-yapımı
Plastik-kaşıktan-rakam-yapımı

Plastik kaşıktan rakam yapmak isteyenler için aşağıda örnek bir uygulama paylaşıyoruz. Siz de çocuğunuzla birlikte bu eğlenceli çalışmayı yaparak onun rakamları öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. İsterseniz kaşıkların saplarına rakam yerine başka figürler de yapabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Plastik Kaşıklardan Mumluk Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir