Evde Göz Bazı Yapımı

Evde Göz Bazı Yapımı

Göz makyajı, çarpıcı bakışların kaynağıdır. Far göz makyajının en önemli uygulamasıdır. Ne kadar belirgin ve dayanıklı olursa, göz makyajı da o kadar güzel ve kalıcı olur. Göz makyajının kalıcılığını arttıran ve belirginleştiren göz bazı bu nedenle önemli bir üründür. Bu yazımızda sizlere evde göz bazı yapımı hakkında bilgi veriyoruz. Göz bazı yani far bazı, göz makyajında farın kalıcılığını arttıran ve daha belirgin hale getiren bir kozmetik üründür. Dışarıda satılan onlarca göz bazı varken neden evde yapayım diyenler olabilir. Evet dışarıdan bu ürünü alıp kullanabilirsiniz fakat far bazınız bittiğinde yedeği yoksa, acil bir durumda az sonra vereceğimiz göz bazı tarifleri işinizi görecektir.

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır

Aklınızda; evde göz bazı nasıl yapılır sorusu varsa, ilk olarak evde göz bazı yapmanın çok kolay olduğunu söyleyelim. Bunun için elinizde fondöten, vücut losyonu ve pudra olması yeterlidir. Makyaj yapan her bayanın makyaj çantasında bu ürünler bulunabileceği için hemen far bazı yapımına geçebiliriz.

Göz Bazı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 çay kaşığı fondöten
  • 4 çay kaşığı vücut losyonu
  • 1 çay kaşığı pudra
  • Küçük bir krem kutusu

Göz bazı yapmak için kullanacağınız vücut losyonu akışkan değil yoğun kıvamlı olmalı. Her zaman kullandığınız ve alerjik reaksiyona neden olmayan, bildiğiniz bir vücut losyonunu kullanmanızı öneriyoruz.

Göz Bazı Yapımı

  • Bir kabın içine belirtilen miktarda pudra alın ve bunu güzelce ezerek toz haline getirin.
  • Ezdiğiniz pudranın içine vücut losyonu ve fondöten ilave edin.
  • Tüm malzemeyi iyice karıştırın.
  • Hazırladığınız göz bazını küçük bir krem kutusuna boşalttıktan sonra kullanabilirsiniz.

Göz bazını fazla miktarda yapıp muhafaza etmeye çalışmak yerine, her lazım olduğunda tek kullanımlık olarak çok pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Acil bir durumda kullandığınız kapatıcıyı da gözünüzün üstüne sürebilirsiniz. Bu durumda kapatıcı, göz bazı işlevini görecektir.

Bu yazımızda sizlerle göz bazı yapımı konusunu paylaştık. Tarifteki ürünleri verilen ölçülerde kullanıp malzemeleri güzel bir şekilde karıştırdığınızda, kolay bir şekilde far bazı yapabilir ve çarpıcı bakışlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Evde Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.