Siyah maske nedir
Güzellik

Siyah Maske Nedir

Siyah maske nedir sorusu, cildine farklı maskeler ile bakım yapmayı sevenlerin merak ettikleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle siyah noktalar ve aknelerin yok edilmesinde, yeniden ortaya çıkmasının önlenmesinde bu maskeler kullanılabilir. Kozmetik ürün satan yerlerden ya da özel cilt bakımı ürünleri satan yerlerden satın alınıp evde basit bir şekilde uygulanabilir. Kozmetik ürünlere para vermek istemeyenler, evde de doğal malzemeler ile siyah maske yapıp uygulayabilir.

Siyah Maske Nedir

Siyah maske, yüz yıllardır toprak altında kalan polifenollerin yapısını bozmadan maske haline getirilmiş halidir. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için evde düzenli olarak uygulanabilir. Bilinen bir yan etkisi ya da zararı bulunmayan siyah maskenin cilt için faydaları yüksek sayıdadır. Sizde cildinize doğal bakım uygularken bu maskeyi kullanabilirsiniz. İlk defa uygulamak isteyenler için siyah maskenin faydaları aşağıdaki şekilde maddeler halinde sıralanabilir.

  • Siyah maske, ciltteki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olur.
  • Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.
  • Ciltte detoks etkisi yaratıp daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
  • Farklı sebepler ile ortaya çıkan kırışıklıkların gözle görülür şekilde azalmasına yardımcı olur.
  • Cildin yenilenmesi, parlaklaşması ve pürüzleşmesini sağlar.
  • Ciltte meydana gelen kırışıklık ve şişliklerin azalmasına yardımcı olur.
  • Toz, kirli hava ve çevre şartlarından kaynaklanan cilt için olumsuzlukların önemli derecede yok edilmesine yardımcı olur.
  • Hazır olarak satılan siyah maske, fiyat olarak diğer cilt maskelerine göre daha ekonomiktir.
  • Cildin yenilenmesini, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Siyah maske, cilde ilk uygulandığında var olan siyah noktaları daha fazla ortaya çıkarır. Sonraki uygulamalarda siyah noktaları yavaş yavaş yok eder ve gözeneklerin zamanla küçülüp yok olmasını sağlar. Siyah maske uygulamasından sonra ciltte büyük ölçüde bir rahatlama yaşanır.

Siyah maske uygulaması haftada bir kere uygulandığında yeterli olacaktır. Maskeyi uygulamadan önce diğer yüz maskelerinde olduğu gibi cildin tamamen kozmetik ürünlerden arındırılması ve temizlenmesi gerekir. Yüzünüzü su ile güzelce yıkadıktan sonra güzelce kurulayın. Ardından paket içinden çıkan maskeyi ya da evde kendi siyah maskenizi kullanım için hazırlayın. Maskeyi bir fırça yardımı ile gözlerinize ve dudaklarınıza gelmeyecek şekilde sürün. Yarım saat kadar yüzünüzde bekletin. Eğer siyah noktalarınız çok ise süreyi 15 dakika kadar daha uzatabilirsiniz. Maske cildinizde tamamen kuruduktan sonra oyarak cildinizden çıkarın. Ardından biraz ılık su ile yıkayıp tamamen maskeden cildinizi arındırın.

Yazımızı beğendiyseniz Siyah Noktalar için Maske Tarifleri yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: