Doğal Taşlı Erkek Bileklik
Kendin Yap

Doğal Taşlı Erkek Bilekliği

Doğal taşlı erkek bilekliği sevdiklerinize verebileceğiniz en özel hediyelerden birisidir. Boncuklu bilekliği doğal taş boncuklar ile hazırlayabilirsiniz. Böylece sevdiklerinize manevi yönden faydası olan aksesuarlar hediye edebilirsiniz. İsterseniz doğal taşlar ile bileklikleri hazırlayıp satışını da yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan boncuklu erkek bileklik modeli yapım aşamalarına geçebiliriz.

Doğal Taşlı Erkek Bilekliği

Boncuklu erkek bilekliği için istediğiniz özel taşlı boncukları kullanabilirsiniz. Örnek çalışmada 0,8 mm çapında iki farklı doğal taş kullanılmıştır. İsterseniz siz de iki doğal taşlı boncuk kullanabilir değişik bir tasarım hazırlayabilirsiniz, isterseniz de tek çeşit taş ile yapabilirsiniz. Kullanacağınız misinanın kalınlığı boncuk deliği ile uyumlu olmalıdır.

Gerekli Malzemeler

  • 8 mm kaplangözü doğaltaşlı boncuk
  • 8 mm oniks doğal taşlı boncuk
  • Bir adet boncuk ayracı düğüm saklamak için
  • 1 mm esnek misina
  • Makas
  • Çakmak

Doğal Taşlı Bileklik Yapımı

Bilekliğin düğümünü kolay ve sıkıca atmak için ilk olarak kesmeden boncukları yerleştirin. Kullanmak istediğiniz boncukları sıra ile misinaya dizin. Boncuk sayısını kol çapına ve kullandığınız boncukların büyüklüğüne göre belirleyebilirsiniz. Boncukları ipe dizdikten sonra en son olarak düğümü saklamak için bir adet boncuk ayırıcıyı takın. Eğer kullandığınız boncukların delikleri misinaya göre geniş ise düğüm saklamak için ayırıcı kullanmanıza gerek olmayabilir.

Kullanacağınız boncukları misinaya geçirdikten sonra düğümleme aşamasına geçebilirsiniz. Bu kısımda atacağınız düğüm kopmayan ve açılmayan sağlam bir tekniktir. Düğümü atmak için misinanın iki ucunu birbiri üzerine çarpraz gelecek şekilde yerleştirin. İlk olarak birini diğerinin üzerinden dolayın ve iki ucu çekerek sıkabildiğiniz kadar sıkın. Bu ilk düğüm olacak. Düğümü sabitlemek içinse yeniden aynı şekilde bir adet daha düğüm atın.

Düğümleme işleminden sonra misinanın ucunda kalan fazla parçaları kesin. Çakmak ile uç kısımlarını yakın ve bastırarak yapıştırın. Düğümü saklamak için boncuk ayırıcı ya da geniş delikli boncuğunuzun içinden geçirin ve o kısımda bırakın.

Kolay erkek bileklik modeli yapımının detayları için Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz. Benzer videolar için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı ve çalışmayı beğendiyseniz sitemizde yer alan diğer yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir