Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

Gıdı-Sarkmasına-Bitkisel-Çözüm

Çene sarkması, yani gıdı sarkması, her yaşta kadın ve erkeklerde görülebilir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunun çözümü için egzersizler ile maskeler uygulanabilir. Bu yazımızda sizlerle gıdı sarkmasına bitkisel çözümler hakkında detayları ve maske tariflerini paylaşacağız. Sizde evde bu maskeleri uygulayarak gıdı sarkmasını engelleyebilir, daha sıkı bir çene bölgesine sahip olabilirsiniz.

Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

Çene sarkması ya da halk arasındaki tabiri ile gıdı sarkması için bitkisel maskeler uygulanabilir. Evde bulunan malzemeler ile hazırlanan bu maskeler düzenli uygulama ile kısa sürede sonuç alınabilir.

Gıdı Sarkması için Özel Maske Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • Bir adet yumurta akı
  • 2 yemek kaşığı sumak
  • 1 çay kaşığı bal
  • Doğal sabun

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için ilk olarak doğal sabunu rendeleyin. Üzerine diğer malzemeleri ekleyip karıştırın. Karışıp hazır olan maskeyi cilt üzerine oval hareketler ile sürün. 15 dakika maskeyi ciltte bekletin. Sonrasında soğuk su ile cildi güzelce durulayın. Gıdı sarkmasını önlemek için bu maskeyi haftada 3 gün düzenli olarak uygulamak gerekir.

Gıdı Oluşmasını Engelleyen Maske Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yumurta beyazı
  • Bir adet patates püresi
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gereken malzemeleri uygun büyüklükte bir kase içinde karıştırın. Karışıp homojen kıvam alan maskeyi çene altı ve gıdı bölgesine parmak uçları ile masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar maskeyi cildinizde bekletin. Sonrasında bol su ile durulayıp temizleyebilirsiniz. Etkili sonuç almak için haftada 2 kere düzenli olarak bu maskenin uygulanması gerekir.

Gıdı Eriten Maske Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı kil

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Uygun büyüklükte temiz bir kase içinde yoğurt, kil ve balı karıştırın. Homojen kıvam alan maskeyi çene ve gıdı bölgesine uygulayın. Yaklaşık 15 dakika maskeyi cilt üzerinde bekletin. Sonrasında bol su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir kere uygulamak yeterlidir.

Yukarıdaki gıdık sarkmasına bitkisel çözüm maskelerini düzenli uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Gıdı sarkmasını engellemek ve oluşan gıdıyı yok etmek için uygulanan bu maskeleri belirlenen ölçülere benzer şekilde eksiltip çoğaltabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz sitemizin diğer yazılarına da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.