Dar Ayakkabı Genişletme

Dar-Ayakkabı-Nasıl-Genişletilir

Ayakkabılar, ayakların rahatı ve sağlığı için çok önemlidir. Zaman zaman satın alınan ayakkabılarda sıkma, ayağa girmeme ya da ayakta su toplanmasına yol açma gibi sorunlar yaşanabilir. Bu tür sorunlar ile karşılaşıldığında ayakların rahatlaması için ayakkabı genişletme uygulanabilir. Bu yazımızda sizlerle dar ayakkabı genişletme konusunu paylaştık…

Dar Ayakkabı Genişletme

Can yanmasına neden olan dar ayakkabılar için farklı ayakkabı genişletme yöntemleri uygulanabiliyor. Detaylı şekilde anlattığımız bu yöntemlerden birini uygulayarak siz de sıkan ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz.

  • Önü açık ayakkabılar için bir havludan yardım alabilirsiniz. Bu uygulama için havluyu güzelce ıslatın. Ardından ayakkabının açık olan burun kısmına sıkıca havluyu yerleştirin. Aynı işlemi ayakkabı içinin tamamına uygulayın. Ardından ayakkabıyı 1 gece bu şekilde bekletin.
  • Önü kapalı ayakkabılar içinse ilk olarak ayakkabının parmak uçlarına bir adet yuvarlak yüz temizleme pamuğu yerleştirin. Ardından temiz bir kağıdı aynı yere sıkıştırarak yerleştirin. Ayakkabının ön uç kısmına yerleştirme yaptıktan sonra ıslak havlu ile ayakkabının tamamını doldurun. Bu şekilde 1 gece bekletip ertesi gün giyin.
  • Dar gelen ayakkabının içini sirke ile ıslattığınız gazete kağıtları ile doldurabilirsiniz. Bu şekilde 1 gece bekletin.
  • Sıcak hava ayakkabının genişlemesini sağlayacaktır. Bunun için sıcak fön makinesi kullanarak ayakkabıyı genişletebilirsiniz.
  • Bir bez parçasını alkol ya da sirke ile ıslatın. Ayakkabının ucuna doğru bezi sıkıştırıp en az 10 saat kadar bu şekilde bekletin.
  • Saf alkol de ayakkabının genişlemesi için kullanılabilir. Bu yöntem için biraz saf alkolü ayakkabı içine dökün. Güzelce ayakkabı derisine yedirin ve giyin. Ayakkabının derisi ayağınıza göre açılma yapacaktır.
  • Dar gelen ayakkabılar için bir başka yöntem ise ayakkabı numarasından bir numara büyük kalıp ile ayakkabıyı açmaktır. Bunun için ayakkabı tamiri yapan ustalardan bir numara büyük kalıp alıp ayakkabının içine zorla yerleştirin. Bir iki gün bu şekilde bekletip ayakkabının açılmasını sağlayın.
  • Hem ucu açık hem kapalı ayakkabıların genişlemesi için uygulanabilecek bir başka yöntem ise su poşeti uygulamasıdır. Bunun için sağlam bir poşet içine su doldurun. Ağzını sıkıca kapatıp ayakkabı içine koyun. Bu şekilde ayakkabıları buzluğa yerleştirin. Donan su ayakkabının genişlemesine yardımcı olacaktır.

Dar gelen ayakkabılar için ayakkabı genişletme yöntemleri bu şekildedir. Siz de ayakkabılarınızı bu yöntemler ile genişletip, daha rahat şekilde kullanabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Sakız Lekesi Ayakkabıdan Nasıl Çıkar yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir