1-Yemek-Kaşığı-Toz-Şeker-Kaç-Gram
Pratik Bilgiler

1 Yemek Kaşığı Toz Şeker Kaç Gram

1 yemek kaşığı toz şeker kaç gram? sorusunun cevabı yapacağınız tatlı ya da hamur işinin lezzeti bakımından oldukça önemlidir. Bazı tariflerde kullanılacak olan malzemelerin ölçüsü gram olarak verilmektedir. Böyle bir durumda verilen gram ölçüsünün kaç yemek kaşığına denk geldiğini bilmiyorsanız işiniz zordur. Bu yazımızda vereceğimiz ölçüleri bir yere not ederek lazım olduğu zaman kullanabilirsiniz.

Yemek Kaşığı Olarak Kullanılan Ölçüler Kaç Gramdır

Mutfakta yeni olanlar ya da bir tarifi ilk kez yapacak olanlar verilen ölçülere uymaya özen göstermelidir. Çoğu bayan yemek ve hamur işini göz kararı malzemelerle yapsa da bu konuda yeterli deneyimi olmayanlar risk almamalıdır. Denemek istediğiniz tarifte malzeme oranları gram olarak verilmişse bunları yemek kaşığına çevirmek için aşağıdaki ölçülerden faydalanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı sıvı yağ kaç gram? ve bunun gibi gerekli olan diğer ölçüleri aşağıda bulabilirsiniz.

1 yemek kaşığı tereyağı: 15 ile 20 gram arası
Bir yemek kaşığı sıvı yağ: 15 gram
1 yemek kaşığı irmik: 12 gram
Bir yemek kaşığı tuz: 18 gram
1 yemek kaşığı toz şeker: 15 gram
Bir yemek kaşığı pudra şekeri: 8 gram
1 yemek kaşığı buğday nişastası: 6,5 gram
Bir yemek kaşığı pirinç: 15 gram
1 yemek kaşığı bulgur: 20 gram

Son olarak da 1 yemek kaşığı un kaç gram? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. 1 yemek kaşığı un ortalama 8 gramdır. Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu liste sayesinde kullanacağınız malzemeleri yemek kaşığından grama ya da gramdan yemek kaşığına kolay bir şekilde çevirebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Bir Su Bardağı Toz Şeker Kaç Gram yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir