Siyah Noktalar için Jelatin Maskeleri

Siyah Noktalar için Jelatin Maskeleri

Siyah noktalar için jelatin maskeleri ciltte yer eden bu rahatsız edici sorunların çözümü için etkilidir. Özellikle burun üzerinde yer alan siyah noktaların temizlenmesinde bu maskelerden yararlanılabilir. Ünlü güzellik uzmanları tarafından da tavsiye edilen jelatinli maske tariflerinden iki tanesini sizler için araştırdık. Siz de siyah noktalardan şikayetçi iseniz bu maske tariflerini deneyebilirsiniz.

Siyah Noktalar için Jelatin Maskeleri

Siyah noktalar için jelatin maskesi tariflerinde ana malzeme olarak kullanılan jelatinin erimesi ve karışması için süt, su gibi sıvı malzemeler kullanılabilir. Jelatinin etkisinin artması ve ciltte maske olarak kalması için ayrıca malzemeler de kullanılması gerekir.

Siyah Noktalar için Suna Dumankaya’dan Jelatin Maskesi

1 plaka jelatin ve ekstra malzemeler ile hazırlanan bu maske, cilde uygulandığında siyah noktaları yok etme ve cildi derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Kullanmak istediğiniz jelatin plakasını aktarlarda ya da bazı büyük güzellik merkezlerinde bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 plaka jelatin
  • 3 çorba kaşığı süt
  • 2 çorba kaşığı kil
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 parça gazlı bez

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak jelatini biraz sıcak su ile karıştırın ve jöle kıvamı almasını sağlayın. Ardından süt ve balı küçük bir cezve içine alın. Jelatini de ekleyip karıştırın. Bir tencere içine cezve içindeki karışımı bir parmak geçecek kadar su koyun ve cezveyi içine oturtun. Tenceredeki su kaynayınca cezve içindeki karışım da kaynayacaktır. Bu karışımı ayrı bir kap içine alın. Karışımın üzerine krem kıvamı alıncaya kadar kil ekleyin. Elde ettiğiniz karışıma gazlı bez batırıp siyah noktalı bölge üzerine kapatın. Bez kuruyana kadar bekletip sonrasında soğuk su ile cildinizi durulayın. Bu şekilde hazırladığınız maskeyi isterseniz küçük küçük gazlı bezler ile parça parça temizleyebilirsiniz.

Siyah Noktalar için Toz Jelatin Maskesi

Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için toz jelatin maskesi uygulayabilirsiniz. Sadece süt ve jelatin ile hazırlanan bu karışımı cildinize sürüp kısa siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı toz jelatin
  • 1,5 tatlı kaşığı süt
  • Kase
  • Kaşık

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kase içine süt ve toz jelatini koyup ılıyana kadar mikrodalga fırında bekletin. Eğer mikrodalga fırınınız yoksa sütü biraz ısıtıp içine jelatini ekleyip karıştırın. Pürüzsüz kıvam alan karışımı parmak uçlarınız ile hafifçe siyah noktaların üzerine sürün. Yaklaşık 10-15 dakika maske kuruyana kadar bekleyin. Ardından maskeyi dikkatli bir şekilde cildinizden çıkarın. Soğuk su ile durulayın. Maskeyi ince bir şekilde sürmezseniz kuruması ve ciltten çıkarılması zor olacaktır. Buna mutlaka dikkat edin.

Yukarıda verdiğimiz jelatinli cilt maskesi tariflerinden istediğinizi uygulayabilirsiniz. Haftada bir kere burun üzeri, çene ya da yanakların üst kısımlarına bu maskeleri uygulayabilir, siyah noktaları temizleyip kurtulabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Siyah Noktalar için Maske Tarifleri konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.