Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpik, kadınların makyaj tamamlanmasında sıkça kullandıkları bir detaydır. Gözler ve bakışları belirginleştiren takma kirpiklerin dikkatli bir şekilde seçilmesi ve kirpik diplerine uygulanması gerekir. Bu yazımızda sizlerle takma kirpik nasıl takılır sorusunun cevabını inceleyeceğiz. Sorunun cevabını merak ediyorsanız, gelin birlikte göz atalım…

Takma Kirpik Nasıl Takılır

Takma kirpikler farklı markalara sahip olsa da uzunluk ölçüleri standarttır. Bu nedenle ilk olarak kirpikleri kendi gözünüze göre küçültmeniz gerekir. Bu işlem için ilk önce göz çevresini kirpik diplerinden ölçün. Bu ölçüye göre takma kirpiği kesin. Ölçüsü hazırlanan kirpiği takma kirpik yapıştırıcısı ile göz çevresine yapıştırabilirsiniz. Takma kirpik kullanımı için aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu maddeleri göz önüne aldığınızda ilk defa kullanımda bile takma kirpiklerinizi gerektiği gibi takabilirsiniz.

 • Takma kirpikleri yapıştırma aşamasında yapıştırıcıyı isterseniz takma kirpiklerin diplerine, isterseniz de kendi kirpik diplerinize sürebilirsiniz.
 • Kirpiklerinizin zarar görmesinden korkuyorsanız yapıştırıcıyı takma kirpiklere sürmenizi öneririz.
 • Yapıştırıcıyı sürdükten sonra 15-20 saniye kadar beklemeniz, takma kirpiklerin daha güzel yapışmasını sağlayacaktır.
 • Takma kirpiği yapıştırmaya ilk olarak göz ortasından başlayın. Gözün orta kısmından başlayıp kenarlara doğru hafif bastırarak takma kirpiği takabilirsiniz.
 • Takma kirpik kullanacağınız zaman mutlaka güzel bir göz makyajı yapmanız gerekir. Aksi halde kirpikleriniz çok yapma duracaktır.
 • Kirpikleri takmadan önce göz bazını hazırlayın. Kirpiği taktıktan sonra ise göz kalemi ve göz farı ile makyajı tamamlayabilirsiniz.
 • Kirpikleri ilk takım aşamasında temiz bir cımbızdan yardım alabilirsiniz. Yine çıkarma aşamasında da aynı şekilde cımbız kullanabilirsiniz.
 • Takma kirpiklerin göze zarar vermemesi ve uzun süreli kullanımı için mutlaka kaliteli markalardan yana tercih yapılması gerekir.
 • Eğer uzun süre dışarıda kalacak ya da uzun bir gece davetinde yer alacaksanız her ihtimale karşı takma kirpik yapıştırıcınızı da yanınızda bulundurun. Makyaj tazeleme sırasında kirpikleri de yeniden takabilirsiniz.
 • Takma kirpiklerinizi kullandıktan sonra güzelce temizleyip kabında saklayın.
 • Gözlerinizin zarar görmemesi için düzenli olarak kirpikleri temizlemeniz gerekir.

Takma kirpik takmak ve çıkarmak dikkat edildiğinde son derece kolaydır. İlk defa kullanacaksanız bile önemli noktalara dikkat ederek kirpiklerinize zarar vermeden takma kirpik uygulaması yapabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Porselen Makyaj Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca bizi Youtube kanalımızdan da takip edip, videolarımızı izlemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.