Zayıflarken Cilt Sarkmasını Önlemek

Zayıflarken Vücut Çatlaklarını Önlemek

Zayıflarken cilt sarkmasını önlemek kilo vermek isteyen bayanların en çok merak ettiği konuların başında gelir. Kilo verme sorunundan sonra en fazla rahatsız edici durum budur. Oysa ki sorunun çözümünde bir kaç basit öneriye dikkat etmek yeterli. Hızlı kilo vermeye bağlı oluşan vücut çatlakları ve sarkmaları için dikkat edilmesi gerekenleri yazımızda sizlerle paylaştık. Merak ediyorsanız buyurun birlikte inceleyelim.

Zayıflarken Cilt Sarkmasını Önlemek

  • Cilt sıkılaştırıcı losyon ya da kremler sarkma ve vücut çatlakları için en iyi yöntemlerin başında geliyor. Kilo verme aşamasında kullanabileceğiniz bu ürünleri aynı zamanda kilo verdikten sonra da vücudun sıkılaşması için kullanabilirsiniz.
  • Tuz ve mineral bakımı yapmak vücut sıkılaşmasını sağlar. Kan dolaşımının düzenlenmesini sağlayan bu bakım yöntemlerini belirli periyotlar ile uygulayıp formda ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Banyo yaparken kullanacağınız banyo tuzları ile çatlak ve sarkmaların önüne geçip pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu yöntemi haftada 3 kere uygulayın.
  • Kozmetik ürün satan mağazalarda rahatlıkla bulabileceğiniz kolajen kremleri, doğum sonrası ya da ani kilo kaybı sonrasında yaşanan elastikiyet kaybının ve çatlakların önüne geçmek için kullanılır. Düzenli kullanımda etkisini hemen gösteren bu kremleri, kilo verme aşamasında kullanın.
  • Kilo kaybı nedeni ile oluşan cilt sarkması sorunu için masaj terapi yöntemi de yaygın olarak kullanılıyor. haftada 1 ya da 2 seans olarak düzenlenen bu terapiler, cilt sarkmaları için son derece etkili. Özellikle bacak ve kol bölgesinde yapılan masajların etkili olduğu gözlemlenmiş.
  • Spa merkezlerinde uygulanan yosunlu vücut sargıları da sarkma ve çatlaklar için kullanılan yöntemlerden. Eğer spa salonuna gitmek istemiyorsanız bu uygulamayı kendi evinizde de yapabilirsiniz.
  • Kilo verme aşamasında düzenli olarak spor yapmak da çatlaklar ve vücut sarkmalarını önlemede önemli rol oynayıp kilo verme döneminde önerilen yöntemlerden birisidir.

Yukarıda bahsettiğimiz maddelere göre kilo verirken oluşan sarkma ve vücut çatlaklarının önüne geçmek için sizde uygulamalar yapabilirsiniz. Buna rağmen hala vücut çatlaklarında düzelme oluşmuyorsa doğal bronzlaşma yöntemleri ile bronz bir cilt kullanmanızı öneririz. Bu aşamada vücudunuzu mümkün olduğunca klorlu sudan uzak tutmak için havuza girdikten sonra güneşlenmemenizi öneririz.

Yazımızı beğendiyseniz Ketojenik Diyet Nedir yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap hobi videoları için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir