Eski Kazaktan Kedi Yatağı Yapımı

Eski-Kazaktan-Kedi-Yatağı-Yapımı

Eski kazaktan kedi yatağı yapımı ile çok sevdiğiniz evcil hayvanınız için konforlu ve harika bir yatak hazırlayabilirsiniz. Bu yatağı hazırlarken ihtiyacınız olan malzemeleri her zaman bulabilirsiniz. Eğer evinizde kullanmadığınız bir kazak var ise şu an bile hemen hazırlayabilirsiniz. Eski kazak ile kedi ya da köpekler için yatak hazırlarken çok eğleneceğinize eminiz. Sizi daha fazla merakta bırakmadan eski kazak ile evcil hayvan yatağı yapımı detaylarına geçmek istiyoruz.

Eski Kazaktan Kedi Yatağı Nasıl Yapılır

Eski kazak ile kedi ve köpek yatağı yapmak son derece basit bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Evcil hayvanlar için kendilerine göre rahat ve hijyenik bir yatak çok önemlidir. Geceleri deliksiz uyuması, gündüzleri dinlenme saatlerinde rahat etmesi için siz de evcil hayvanınız için özel yatak ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu tür yataklar hayvanlar için ürünler satan yerlerde hazır olarak satılabiliyor. Ancak daha ekonomik ve kendi zevkinize göre bir ürün için el emeği ile kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kedi ya da köpeğiniz için yatak hazırlarken kullanacağınız kazağın boyutunu evcil hayvanınızın boyutuna göre seçebilirsiniz. Yavru ya da küçük boyutlu evcil hayvanlar için çocuk kazakları ya da bayan kazakları kullanılabilir. Daha büyük boyutlu evcil hayvanlar içinse yetişkin erkek kazaklarından yararlanabilirsiniz. İç malzemesi olarak elyaf yerine başka, sünger ya da başka yumuşak bir malzeme kullanabilirsiniz.

Eski Kazaktan Kedi Yatağı Yapımı Malzemeleri

  • 1 adet eski kazak
  • 1 adet minder
  • Yeterli miktarda elyaf
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Eski Kazaktan Kedi Yatağı Yapımı

İlk olarak kazağın kol hizalarından paralel olacak şekilde dikin. Daha sonra kol kısımlarına ve bu dikişi yaptığınız yerlere boşluk kalmayacak şekilde elyaf doldurun. Bu kısım, kedi yatağının çerçeve kısmı yani yüksek kısmı olacak. Evcil hayvanın üzerine yatacağı kısım için bir adet minder kullanın. Bunun için küçük boyutlu bir yastık da kullanılabilir. Ancak çok fazla yüksek olmamasına dikkat edin. Kazağın beden kısmına minderi yerleştirip kenarlarından dikin. En son çerçeve kısımları ile minderli kısmı birbirine sabitleyerek yatağı bitirin. İşte sevimli dostunuzun yeni yatağı hazır.

Kazaktan kedi yatağı yapımı için isterseniz düz renkli bir kazak kullanabilir, yatağı süslemek için farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri değerlendirerek evcil hayvanınız için hazırladığınız bu yataklardan isterseniz başka evcil hayvanı olan arkadaşlarınız için de hazırlayıp hediye edebilirsiniz. Kendi el emeğiniz ile hazırladığınız bu çalışmalar, eminiz çok hoşlarına gidecek.

Yazımızı beğendiyseniz Eski Kazaktan Kalemlik ve Vazo Yapımı çalışmasına da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir