Kağıttan Hediye Paketi Yapımı

Kağıttan Hediye Paketi Yapımı

Kağıttan hediye paketi yapımı ile sevdikleriniz için şirin hediye paketleri hazırlayabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu hediye paketlerine, istediğiniz objeleri koyabilirsiniz. Vermek istediğiniz hediyenin boyutuna göre kullanacağınız kağıdın ebatlarını belirleyebilirsiniz. Şimdi sizi daha fazla merakta bırakmadan hediye paketi yapımı detaylarına geçmek istiyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kağıttan Hediye Paketi Yapımı

Kağıt ile hediye paketini istediğiniz boyutta hazırlayabilirsiniz. Küçük hediyeler için A5 kağıdı ya da A4 kağıdı, büyük hediyeler içinse kraft kağıdı kullanabilirsiniz. Boyutu her ne olursa olsun bu hediye paketlerini hazırlarken aynı işlemleri tekrar etmeniz gerekir.

Hediye Paketi Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • A4 kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Hediye paketi hazırlamak için ilk olarak kağıdı enlemesine önünüze alın. İkiye katlıyor gibi yaparak orta noktasını bulup işaretleyin. Kağıdın kenarlarını orta noktadan 1 cm kadar ileri gelecek şekilde katlayın. Bu 1 cm’lik uzunların birisinin üzerine yapıştırıcı sürüp diğerini yapıştırıcının üzerine kapatın. Parmağınız ile bastırıp kağıtları birbirine yapıştırın.

Paketin alt kısmı için 4-5 cm kalınlığında bir şeridi yukarı doğru katlayın. Daha sonra bu katlama yerinden kağıdın katını açın. İki tarafından küçük üçgen olacak şekilde kağıdın bir katını yukarı, diğer katını aşağı olacak şekilde katlayın. Bu katladığınız kağıtları birbirinin üzerine doğru katlayıp yapıştırıcı ile yapıştırın.

Paketi yan olarak çevirin ve içeri doğru 1,5 cm kadar katlayın. Yan ve alt kısımda katladığınız yerleri açın. Paketin kapak kısmı için yukarı kısmından 3 cm kadar aşağı doğru katlayın. Bu katlama yerinden sadece arka kısmını kesmeyin, diğer kısımları makas ile keserek çıkarın.

Hazırladığınız hediye paketini süslemek için renkli kağıtlar, çıkartmalar, renkli kalemler kullanabilirsiniz. Eğer büyük bir paket hazırlamak isterseniz kraft kağıdı kullanabilirsiniz. Büyük boyutta olan bu kağıtları istediğiniz uzunlukta kesip aynı katlama işlemleri ile paketi hazırlayabilirsiniz. İsterseniz paketin kapak kısmı için iki adet delik açıp ip ya da kurdele ile bağlama yapabilirsiniz.

Kağıt ile hediye paketi yapımı çalışmasının detayları için kanalımızda yer alan videolara göz atabilirsiniz. Çalışmamızı beğendiyseniz farklı çalışmalar için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca başka faydalı bilgiler için sitemizde yer alan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir