Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır

Evde-Kaş-Boyası-Nasıl-Yapılır

Evde kaş boyası nasıl yapılır sorusu kaş boyaması yapanların merak ettiklerinden birisi… Yüz bölgesine anlam kazandırmakta önemli olan kaşların belirginleştirilmesi ve renklerinin koyulaştırılması için kaş boyanır. Makyaj sırasında far gibi geçici olarak boyanan kaşlar, saç gibi kalıcı olarak da boyanır. Özel kaş boyaları ya da her zaman kullanılan saç boyaları ile yapılabilen bu işlem, evde hazırlanan doğal kaş boyası ile de yapılabilir. Bu yazımızda sizlerle doğal malzemeler ile hazırlanan kaş boyalarını paylaştık. Siz de bu yöntemlerden istediklerinizi uygulayarak kaşlarınızı evde boyayabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır

Kaşlara şekil vermek ve anlam katmak için zaman zaman boyanması gerekir. Kaş bölgesinde kimyasal boya kullanmak istemeyenler, evde doğal malzemeler ile kaş boyası hazırlayıp uygular. Bu uygulama için gerekli olan malzemeler şu şekilde…

  • 1 fincan Türk kahvesinin telvesi
  • Aynı ölçüde kakao
  • 1 çay kaşığı aloe vera jeli
  • Bir çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Evde Kaş Boyası Yapımı

Evde kaş boyası hazırlamak için gereken malzemeleri temiz ve uygun büyüklükte bir kase içine alın. Malzemeler homojen kıvam alana kadar karıştırın. Hazır olan karışımı 5 dakika kadar bekletin. Ardından ince yapılı bir fırça ile boyayı kaşlarınıza uygulayın. Boyanın rengi eğer koyu geldi ise biraz daha açılması için kakao miktarını artırın. Hazır olan boyayı kaşlarınıza dikkatli bir şekilde uygulayın. Gün sonunda makyajı temizlerken aynı malzemeler ile kaşları da temizleyin.

Evde kaş boyası yapımı ile elde ettiğiniz doğal kaş boyasını, kaşlarınızın rengini koyulaştırmak için kullanın ya da boş alanları doldurun. Kaşlar için özel olarak hazırlanan hazır boyalar, sürekli uygulandıklarında kaşlara zarar verip döker. Zaman içinde dökülen kaşlarda şekil bozukluğu ortaya çıkar. Bu durumun önüne geçmek için ev yapımı doğal kaş boyaları kullanın. Kahve tonlarında saçlara sahipseniz kaşlarınızın kahve tonlarında olması için kakao miktarını kahve miktarından biraz daha fazla ekleyin.

Yazımızı beğendiyseniz Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir