Gül Suyu ile Saç Maskesi
Güzellik

Parlak ve Sağlıklı Saçlar için Gül Suyu Maskesi

Parlak ve sağlıklı saçlar için gül suyu maskesi yapabilir ve bu sayede hayal ettiğiniz güzel saçlara kavuşabilirsiniz. Gül suyu cilt bakımında kullanılan doğal bir üründür. Güzel kokusu ile dünden bugüne doğal bakımda kullanılan bu su saçlar için de oldukça faydalıdır. Bu yazımızda evde saç bakımı yapmak isteyenler için kolay bir şekilde uygulayabilecekleri gül suyu ile yapılan saç maskesi tarifi veriyoruz. Siz de saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesini istiyorsanız bu doğal formülü deneyebilirsiniz.

Gül Suyunun Saça Faydaları

  • Gül suyu saç derisine uygulandığında kan akışını hızlandırır. Bu sayede saçlar daha sağlıklı olarak uzar.
  • Saç köklerini güçlendirir ve bu özelliği nedeni ile saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.
  • Gül suyu saçları derinlemesine temizler ve hoş bir koku verir.
  • Cansız ve mat görünen saçlara gül suyu ile tekrar parlak ve hacimli bir görünüm vermek mümkündür.
  • Gül suyu ile düzenli bakım yapıldığında, saçlarda kırılma ve koparak dökülme oluşma riski ortadan kalkar.

Gül suyu saç bakımında nasıl kullanılır derseniz bunun için gül suyu içeren şampuanlar kullanabilir ya da gül suyunu bazı doğal yağlar ile karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda gül suyu maskesi tarifi veriyoruz.

Parlak ve Sağlıklı Saçlar için Gül Suyu Maskesi

Gül Suyu Maskesi Malzemeleri

  • Yarım su bardağı gül suyu
  • 5 kapsül C vitamini ampulü

Gül Suyu Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

C vitamini ampüllerini kırıp cam bir kasenin içine alın. Bunun üzerine belirtilen miktarda gül suyu ilave ederek, güzelce karıştırın. Daha sonra gül suyu maskesini saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra saçlarınıza bir bone geçirin ve 1 saat etki etmesi için bu şekilde bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı ılık su ile yıkayarak durulayın. İlk kullanımdan itibaren saçlarınızdaki gelişmeyi kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Sağlıklı ve ışıltılı saçlar için haftada 1 kere gül sulu saç bakım maskesi uygulayabilirsiniz.  Evde gül suyu ile düzenli olarak bakım yaptığınızda saçlarınızdaki problemleri giderebilir ve yenilerinin oluşmasını önleyebilirsiniz. Bu doğal formülü uygularken, etkisini tam olarak hissetmek için kullandığınız gül suyunun organik olması gerektiğini unutmayın.

Yazımızı beğendiyseniz Domates Maskesi yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca hobi ve kendin yap çalışmaları için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir