Kaş Sabunu Nedir

Kaş Sabunu Nedir

Kaş sabunu nedir, nasıl kullanılır soruları makyaj yapmayı sevenlerin dikkatini çeken sorulardan birisi… Avrupa’dan sonra ülkemizde de kullanımı yaygınlaşan kaş sabunları, kaşların daha şekilli ve sabit durmasını sağlıyor. Farklı kozmetik markalarının ürün kategorilerinde yer verdiği kaş sabunu hakkında detayları gelin birlikte inceleyelim…

Makale İçeriğinde Neler Var

Kaş Sabunu Nedir

Kaş sabunu en kısa tanımı ile kaşlara şekil vermek ve sabitlemek için kullanılan bir tür kremdir. İçeriğinde gliserin bulunan bu ürünler, kaşlara şekil vermenin yanı sıra besleyici özelliği de vardır. Pek çok kozmetik markasının kataloglarında yer alan bu ürün, makyaj yapılmadığı zamanlarda da kullanılabilir. Makyaj yapmadan kullanıldığında yine gece uyumadan önce kaşlardan sabunun arındırılması gerekir. Bunun için makyaj temizleme malzemelerini kullanabilir ya da bol su ile kaşlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kaş sabunu gür ve uzun kaşlarda kullanılır. İnce telli, seyrek ve kısa kaşlar için uygun bir ürün değildir. İnce ve seyrek kaşlara şekil vermek için kaş kalemi ve kaş jelleri kullanılmalı.

Kaş Sabunu Nasıl Kullanılır

Kaş sabununu kaş şekillendirici jeller gibi kullanılır. Bu ürünü kullanmadan önce kaş bölgenizin tamamen temiz olmasına dikkat edin. Pudra, kapatıcı ya da fondoten gibi kaşlarda olmaması gereken makyaj malzemeleri bulaşmışsa bir ıslak mendil ile kaşlarınızı temizleyin.

Kaşlarınızı temizledikten sonra ilk olarak sabun içinden çıkan fırça ile kaşlarınızı tarayın. Bu işlemi yaparken şekil vermek istediğiniz yöne doğru kaşlarınızı tarayın. Daha sonra fırçayı sabuna biraz sürün. Aynı tarama işlemini sabunlu fırça ile de yapın. Kaşlarınıza istediğiniz şekli verdikten sonra tarama işlemini bitirin.

Kaş sabununu gün içinde tazelemek gerekmez. Ancak çok terlediğiniz ya da yağmurda ıslandığınız zamanlarda kaşlarınızdan sabunların hafif şekilde akması söz konusu olabilir. Bu durumda gözle görülür bir değişiklik olmaz. Ancak akan sabunlar gözlerinize girip yakar. Bunun önüne geçmek için terlediğinizde ya da ıslandığınızda kaşlarınızdaki sabunları silip tazeleyebilirsiniz.

Kaş sabunu ile kaş şekillendirmek hakkında detayları yazımızda paylaştık. Sizde kaşlarınızı bu tür ürünler ile şekillendirmek isterseniz kozmetik ürünleri satan yerlerden bu ürünleri temin edebilirsiniz. Ürünleri kullanmadan önce arkasında ya da paket üzerinde yazan kullanım talimatlarını da okuyup daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır konumuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir