Yara Bandı ile Benekli Nail Art Yapımı
Güzellik

Yara Bandı ile Benekli Nail Art Yapımı

Yara bandı ile benekli nail art yapımı sayesinde siz de tırnaklarınıza dikkat çekici bir süsleme yapabilirsiniz. Günümüzde çoğu bayan tırnaklarını farklı yöntemlerle süslemektedir. Bu yöntemlerden en çok kullanılanlar arasında ombre ve nail art bulunmaktadır. Günlük yaşantınızda, işe giderken ya da özel bir davete katılacağınız zaman tırnaklarınıza nail art yaparak daha şık görünmelerini sağlar. Nail art yapımında birçok farklı desen kullanılabilir. Bu desenlerden en kolay yapılanı puantiye desenidir. Siz de evde puantiye desenli nail art yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında paylaştık.

Yara Bandı ile Benekli Oje Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte oje
  • Yara bandı
  • Makas

Puantiye deseni yapmak için kullanacağınız oje zemin rengi olarak kullanacağınız ojenin renginden daha koyu ya da açık renkte olmalı. Şık bir görünüm için puantiyeleri beyaz oje ile yapmayı tercih edebilirsiniz.

Benekli Nail Art Yapımı Aşamaları

 

Puantiye desenli nail art yapmak için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem mevcuttur. İsterseniz ojenin kendi fırçasını kullanarak puantiye yapabilirsiniz. Fakat bu şekilde puantiyeler pek düzgün olmayabilir. Bunun yerine kulak temizleme çubuğu kullanabilirsiniz. Bu ucu pamuklu olan çubuğu puantiye yapmak istediğiniz ojeye batırarak tırnağınıza desen yapabilirsiniz. Bu şekilde yapılan puantiyeler biraz büyük olabilir. Yapacağınız puantiye desenlerinin küçük ve hepsinin aynı boyda olmasını isterseniz yara bandı kullanabilirsiniz. Yöntemi nasıl uygulayacağınıza gelince, bu konuda aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

  • İlk olarak tırnaklarınızı istediğiniz bir renge boyayın. Bu kat zemin olacağı için ojeyi tek kat olarak, dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekiyor.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra sıra geldi tırnaklara puantiye deseni yapmaya.
  • Bu iş için yara bandının delikli olan kısımları kullanılmaktadır. Bu kısımları makas yardımı ile kesin.
  • Sonrasınra delikli yara bandını tırnağınıza güzelce yapıştırın. Bunun üzerine ojeyi sürün.
  • Bandı kaldırdığınızda tırnağınızda çok güzel puantiye desenleri oluştuğunu görebilirsiniz.
  • Tüm tırnaklarınıza aynı işlemi uygulayarak kısa sürede çok güzel bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz. İsterseniz uygulama sonrasında tırnaklarınıza bir kat da parlatıcı sürün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
yara-bandı-ile-benekli-nail-art-yapımı
yara-bandı-ile-benekli-nail-art-yapımı

Bu yazımızda size bahsettiğimiz pratik yöntemi uygulayarak tırnaklarınıza kolay bir şekilde puantiye deseni  yapabilirsiniz. Puantiye deseni uzun tırnaklarda çok hoş dursa da isterseniz kısa tırnaklara da bu deseni yapabilirsiniz. Şık görünen puantiyeler yapmak isterseniz simli oje kullanabilirsiniz. Evde tırnaklarınızı süslemek isterseniz konu hakkında daha detaylı fikir sahibi olmanız için yukarıda, puantiyeli nail art yapımı resimli anlatım paylaştık. Sizde bu resimde yer alan aşamaları izleyerek renk renk nail artlar hazırlayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz İnek Desenli Nail Art Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca nail art videoları izlemek için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir