Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme

Eşarp ile topuklu ayakkabı yenileme isteyen herkesin evde kolaylıkla yapacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Bayanların vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılar son dönemlerde farklı şekillerde süslenerek yenilenmektedir. Bu tarz pratik uygulamalar sayesinde topuklu ayakkabılar süslenerek daha şık bir hale getirilebilir. Ayakkabı yenilemek için kullanılan malzemeler arasında parlak taşlar, boya, sim ve kumaş ilk sıralarda yer almaktadır. Bu malzemeler farklı yöntemlerle ayakkabılara tutturularak çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Bu yazımızda bahsedeceğimiz eşarp ile ayakkabı yenileme de böyle çalışmalara güzel bir örnektir. Bu uygulamayı evde denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme

Eşarp ile Topuklu Ayakkabı Yenileme Malzemeleri

  • 1 çift topuklu ayakkabı
  • 1 tane eşarp
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında desenini beğendiğiniz bir eşarp ya da başka bir kumaş kullanabilirsiniz.

Uygulama

Eşarp ile ayakkabı yenilemek çok kolay bir uygulamadır. Özellikle yazlık topuklu ayakkabılarınızı bu yöntemle yenileyerek, farklı tarzınızla dikkat çekebilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak eşarbı makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Kestiğiniz eşarp parçalarını ayakkabının üst tarafına uygun boyutta katlayın.
  • Bu eşarbı ortadan ikiye katladıktan sonra topuklu ayakkabının tam ortasına getirin ve burada düğüm yapın.
  • Düğümü attıktan sonra kumaşlardan birisini ayakkabının sağ tarafına diğerini de sol tarafına doğru sarın.
  • En son kalan fazlalık kumaş parçalarını makas ile kesin ve uçları ayakkabının iç tarafına görünmeyecek şekilde yapışkan ile güzelce tutturun.
  • Diğer ayakkabıya da aynı işlemi uyguladıktan sonra yeni ayakkabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
kumaş-ile-ayakkabı-yenileme
kumaş-ile-ayakkabı-yenileme

Bu kolay uygulama sayesinde yazlık ayakkabılarınızı daha şık ve havalı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak sandaletleri de yeni bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Yazlık terlik modellerine de bu yenileme tekniği kolay bir şekilde uygulanır. Eski göründüğü için kullanmadığınız ya da sade tasarımından sıkıldığınız ayakkabılarınız varsa hemen bu yöntemi uygulayarak onları yeniden severek kullanabilirsiniz. Özel bir davete katılacağınız zaman düz bir topuklu ayakkabıyı bu şekilde dantel kumaş ile süsleyerek abiye ayakkabı haline getirebilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isterseniz yukarıda paylaştığımız, eşarp ile topuklu ayakkabı yenileme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Yazımızı beğendiyseniz Bez Ayakkabı Nasıl Temizlenir yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir