Keçeden Aktivite Kitabı

Keçeden aktivite kitabı nedir, gelişme çağında küçük bebekleri olan çoğu anne ve babalar bilir. Bu kitaplar, miniklerin el becerileri, hayal güçleri, kendi başına hareket edebilme yetenekleri  geliştirir. Eğlenerek zekalarının gelişimine katkı sağlar. Sizde küçük çocuğunuz ile eğlenceli verimli vakit geçirmek isterseniz kitaplardan kullanabilirsiniz. Merak edenler için yazımızda keçeden aktivite kitabı nedir, sorusunun detaylarını araştırdık. Gelin şimdi birlikte bu soruların cevaplarına bakalım…

Keçeden Aktivite Kitabı

Keçeden aktivite kitabı çocukların ellerini, parmaklarını gerektiği gibi kullanmaları için hazırlanan eğlenceli kitaplardır. Her bir sayfasında farklı aktiviteler bulunan bu kitaplar, içindeki aktivitelere göre sayfa sayısına sahiptir. Kimi aktivite kitabı sadece iki sayfa ya da düz bir sayfadan oluşur. Kimileri ise kalın bir kitap olacak kadar fazla sayfa sayısında olur. Keçeden aktivite kitapları, oyuncak satışı yapan yerlerde hazır olarak bulunur. Ya da keçe işi ile uğraşan bayanlar isteğe göre bu kitaplardan hazırlar. Eğer sizin de biraz dikiş bilginiz var ise çocuğunuz ya da sevdiklerinizin minik çocukları için bu kitaplardan hazırlayabilirsiniz. Sizlere örnek olması açısından beğendiğimiz keçeden kitap örneklerini şimdi paylaşıyoruz. Keçeden aktivite kitabı nedir, nasıl örnekleri var, gelin birlikte inceleyelim…

Aktivite Kitabı Örnekleri

"<yoastmark

Yukarıdaki çok sayfalı keçeden kitap da birbirinden farklı aktiviteleri görüyoruz. Çocukların ilgisini çekecek şekiller ile hazırlanan bu kitapta cırt cırtlı yapışkan parçalara yer verilmiş. Her hangi bir şeklin eksik kalan parçasını bulma şeklindeki bu aktiviteler, çocuğun görsel zekasını da geliştirecektir.

"<yoastmark

Yine bebeklerin ve küçük çocukların çok hoşuna gidecek bir aktivite kitabı örneği… Bu örnekte görev, meyveler, sebzeler ya da eşyaların yerine yerleştirilmesi… Çocuğunuzun böyle bir aktivite kitabı ile harika zaman geçireceğine eminiz…

keçe-ile-oyun-kitabı
keçe-ile-oyun-kitabı

Market alışverişi temalı aktivite kitabı ile çocuğunuz oyun oynamaya doyamayacak. Market raflarından istediği meyve ve sebzeyi alan çocuğunuza isimlerini tekrar ettirebilirsiniz.  Aldığı ürünleri keçeden paralar ile ödeme yapıp alışverişini tamamlayan çocuğunuz alışveriş kurallarını da öğrenir.

keçe-ile-aktivite-kitabı
keçe-ile-aktivite-kitabı

Yukarıdaki kitapta, bağcık bağlama, eşini bulma, yol bulma gibi oyunlar var.  Bu kitap çocuğun eğlenerek öğrenmesine büyük katkı sağlayacaktır. Renk eşleştirmelerinde renkleri, sayılarda tekrar ile sayı sayma öğretilir.

Keçeden Bebek Evi

keçe-bebek-evi
keçe-bebek-evi

Keçeden bebek evi, özellikle kız çocukları için çok hoş bir aktivite kitabı olabilir. Bu kitaplar çocukların hayal güçlerini genişletiyor. Çocuklar bu oyunlarda annenin kullandığı kelimeleri bilgi hazinesine depolar. İlerleyen günlerde bu kelimeleri kullanmaları gerektiğinde kullanarak geniş bir kelime dağarcığa sahip olurlar.

keçeden-oyun-kitabı
keçeden-oyun-kitabı

Özellikle kız çocuklarının çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bu bebek odası şeklindeki keçe kitap gün içinde eğlenceli vakit geçirmesini sağlar. Oyun sırasında bebeğin uyku saatinde uyuması, uyanması gibi eğitici bilgiler verilir.

"<yoastmark

Her ne kadar kız çocuklar için gibi dursa da erkek çocukları da mutfak oyunlarını çok seviyor. Bir evin mutfağı şeklinde hazırlanan bu örnek kitapta buzdolabı, mutfak dolapları ve fırının kapaklarını açılıyor. Bu kapakları açarak istediğiniz yemeği hazırlayarak çocuğunuza da yaptırabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz keçeden oyun kitabı örneklerinden hoşunuza gideni siz de evinizde hazırlayabilirsiniz. Kendiniz hazırlayamazsanız da resmi indirip keçe işi yapan birinden aynısını sipariş edebilirsiniz. Özel siparişlerde çocuğunuzun ismini de aktiviteler içine ekleyebilirsiniz. Bu çocuğunuzun daha çok hoşuna gider. Aynı zamanda isminin yazılmasını da öğretir.

Yazımızı beğendiyseniz Keçeden Emojili Çanta Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.