Oje ile Kulaklık Süsleme

Oje-ile-Kulaklık-Süsleme

Oje ile kulaklık süsleme evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap projesidir. Oje cam, porselen, plastik ve ahşap yüzeyleri boyamak için ideal bir malzemedir. Bu nedenle bir çok nesneyi süslemek için oje kullanılmaktadır. Telefon ve diğer teknolojik aletlerin kulaklıkları çoğunlukla beyaz renkli olmaktadır. Bu düz ve sade tasarım zamanla göze hoş görünmeyebilir. Böyle bir durumda sizlerle paylaşacağımız pratik uygulamayı yaparak, telefon kulaklığınızı rengarenk bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Kullanmadığınız ojeleri de bu şekilde değerlendirme imkanınız olması bakımından bu fikir hoşunuza gidebilir. Kendi tasarımınız olan bir kulaklık kullanmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Oje ile Kulaklık Süsleme Nasıl Yapılır

Kulaklık Süsleme için  Malzemeleri

  • Telefon kulaklığı
  • Birkaç farklı renkte oje
  • Bant ( istediğiniz kalınlıkta bant kullanabilirsiniz. )
  • Makas

Oje ile Kulaklık Süsleme

Oje ile telefon kulaklığı süslemek isterseniz bunun için tek yapmanız gereken ojeler ile kablonun üzerine farklı renkte şeritler oluşturmak. Siz de pratik bir uygulama ile telefon kulaklığınızı rengarenk bir görünüme kavuşturmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Oje ile boyama yapmaya başlamadan önce tasarlayacağınız şeritlerin boyutuna karar vermeniz gerekiyor. Bundan sonrası ise oldukça kolay.
  • Kulaklığın ucundan başlayarak belirli aralıklarla bantları yapıştırın.
  • Banttan açıkta kalan yerleri farklı renklerde ojeler ile tek tek güzelce boyayın. ( Gerekirse bir kat daha boyama yapabilirsiniz. )
  • Bir süre ojelerin kuruması için bekleyin. Ojeler kuruduktan sonra yapıştırdığınız bantları dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Sonrasında geri kalan yerleri beyaz olarak bırakabilir ya da buraları da farklı renklerde boyayabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz ojeler kuruduktan sonra kulaklığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde bu uygulamayı yapmak isteyenlere konu hakkında fikir vermesi için aşağıda Oje ile kulaklık süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz.

"<yoastmark

Bu keyifli projeyi uygulayarak her türlü kulaklığı istediğiniz renklerde boyayarak daha şık bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde beyaz şarj aletini de oje ile boyayarak süsleme yapabilirsiniz. Eskiyen ya da bazı yerleri yıpranan telefon kılıfını da oje ile boyayarak kolay bir şekilde süsleme yapmanız mümkün. Oje çoğu boyadan daha dayanıklı olduğundan bu tür yüzeyleri süslemek için ideal bir malzemedir.

Yazımızı beğendiyseniz Eva ile Telefon Kabı Süsleme yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.