Uzun Kirpikler için Vazelin

Uzun Kirpikler için Vazelin

Uzun kirpikler için vazelin son derece etkili bir üründür. Cildimizi nemlendirmek için kullandığımız vazelin aynı etkiyi kirpiklerimizde de göstermektedir. Her bayan uzun ve dolgun görünen kirpiklere sahip olmak ister. Yapılan makyaj uygulamaları ya da başka nedenlerle kuru ve kırılgan bir yapı sergileyen kirpikler bayanların başlıca sorunları arasındadır. Nemini kaybeden kirpikler daha kolay kırılır ve koparak dökülürler. Takma kirpik ve makyaj ile bu sorun kamufle edilebilse de sorunu çözmek için acil bakım yapmak gereklidir. Bu can sıkıcı sorunu gidermek için kirpiklerin kaybettiği nemi geri kazandırmak gerekir. Bunun en kolay ve etkili yolu da vazelin kullanmaktır. Evde düzenli olarak yapacağınız vazelin uygulaması ile daha sağlıklı ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Uzun Kirpikler için Vazelin

Vazelin nemlendirici etkisi ile kirpiklerin kırılmasını ve koparak dökülmesini önler. Böylece kirpiklerde kırılma meydana gelmediğinden her zaman uzun ve dolgun görünürler. Uygulamayı yapmak için kirpiklerinize biraz vazelin sürmeniz yeterli. Bunun için eski bir rimel fırçasını kullanabilirsiniz. Bu fırçayı hijyen kurallarına uygun bir şekilde temizleyin. Vazelini uygulayabilmeniz için sıcak bir ortamda biraz yumuşaması gerekli. Vazelin sertse oda sıcaklığında ısınarak biraz yumuşaması için bir süre bekletin. Sonrasında parmağınızla vazelini biraz karıştırın ve rimel fırçasını vazeline batırın. Bu aşamada fırçanın her yerinin vazeline batması gerekiyor. Vazelinlediğiniz rimel fırçasını önce üst daha sonra da alt kirpiklerinize sürün. Vazelini ince bir tabaka şeklinde sürmeye dikkat edin. Fazla olursa bir süre sonra yüzünüze akabilir. Uygulamayı yapmadan önce kirpiklerinizde rimel varsa bunu iyice çıkardıktan sonra vazelin sürün.

Uygulamayı gece yatmadan önce yaparsanız vazelin sabaha kadar kirpiklere daha iyi etki edecektir. Uygulamayı yaparken kirpiklerinizin her yerine vazelin sürmeye dikkat etmelisiniz. Sabah kirpiklerinizdeki vazelini temizledikten sonra makyajınızı yapabilirsiniz.

Bu basit ve etkili uygulamayı düzenli olarak yapmanız halinde kirpiklerinizdeki etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Uygulamayı yaparken kirpiklerinize fırçayı sert hareketlerle uygulamamaya özen göstermelisiniz. Bu iş için kullanacağınız rimel fırçasının hijyenine dikkat etmeli, kullanmadığınız zamanlarda kir ve tozdan uzak olacak şekilde muhafaza etmelisiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir