Kendin Yap

Eski Tshirtlerden Fırfırlı Bluz Yapımı

Eskiyen, artık kullanılamaz hale gelen eski t-shirtleri değerlendirip yepyeni giyim ürünleri ortaya çıkarmak mümkün. Bu konuda biraz dikiş beceresi ve hayal gücü ile birbirinden şık tasarımlar ortaya çıkarılmakta. Bugün sizlerle eski ya da çok sade olduğu için kullanılmayan t-shirtler ile şık bluz yapma konusunu paylaşıyoruz. Evinizde kullanmadığınız giyim ürünlerini bu şekilde değerlendirebilir, yepyeni şık bluzlara sahip olabilirsiniz. Eski tshirtlerden fırfırlı bluz yapımı detaylarına gelin birlikte göz atalım…

Eski TShirtlerden Fırfırlı Bluz Yapımı

Uzun süredir dolabınızda atılmak için bekleyen düz renkli, kullanmadığınız t-shirtlerinizi atmayın. Bunun yerine şık ve çok bir bluz hazırlayıp değerlendirebilirsiniz. Eski t-shirt ya da eski tshirtten bluz yapmak için kullanılacak eski giyim ürünlerinin sade, tek renkli ve aynı renkte olmasına dikkat edin. Giyim ürünleri arasında model ya da beden farkı olabilir. Bu çok önemli bir detay değil. Önemli olan bluz bütünlüğünü sağlamak için renk tonlarının aynı olmasıdır.

Eski T-Shirtten Bluz Malzemeleri

  • Aynı ya da farklı beden ölçülerinde kullanılmayan iki t-shirt
  • Terzi makası
  • Dikiş makinesi
  • Parçaları tutturmak için yeterli sayıda toplu iğne
  • Ölçü için metre

Eski TShirtten Bluz Yapımı

eski-t-shirt-yenileme
eski-t-shirt-yenileme

İlk olarak düz ve temiz zemin üzerine ana t-shirtü koyun. Daha sonra dikkatlice şerit olacak şekilde belirli aralıklarla arkaya doğru katlayın. Her bir şerit, aşağısındaki şeridin üzerine gelecek şekilde olmalıdır. İlk şeritten itibaren yapılan şeritleri sabitlemek için t-shirtün her iki yanından toplu iğne ile sabitleyin. Yaka kısmından sonuna kadar bu şekilde devam edin. Daha sonra diğer t-shirtten boylamasına iki adet şerit kesin. Aynı boy ve en ölçüsüne sahip bu şeritleri dikiş makinesi ile dikin. İşte yepyeni şık mı şık bluzunuz hazır bile. İsterseniz daha farklı bir tasarım olması için taş ve pullar ile de ayrıca süsleme yapabilir, yaka kısmına dantel işlemeleri ekleyebilirsiniz.

Eski tshirtten bluz yapımı çalışmasını uzun tunikler ya da elbiselerde de yapabilirsiniz. Gözünüze çok sade görünen ya da eskidiği için artık hoş görünmeyen kıyafetlerinizi bu şekilde yenileyebilirsiniz. Giysi dolabınıza severek giyeceğiniz yeni kıyafetler ekleyebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Eski Tshirtten Dikişsiz Çanta Yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir