Amigurumi Oyuncak Modelleri

Amigurumi Oyuncak Modelleri

Amigurumi oyuncak modelleri tığ işi örgü ile harikalar yaratanların ilgisini çekmiştir. Son derece renkli ve özel oyuncaklar hazırlanan amigurumi için genelde sık iğne ve sihirli halka yapmayı bilmek yeterli. Oyuncak figürün baş, el, kol, bacak kısımlarına başlarken ilk olarak sihirli halka yapılıp sonrasında halka etrafına yeterli sayıda sık iğne yaparak figür parçaları hazırlanır.

Amigurumi Oyuncak Modelleri

Amigurumi tekniği ile anahtarlık olarak kullanılabilecek çok küçük figürler hazırlanır. Aynı zamanda çocukların uyku arkadaşı olabilecek büyüklükte oyuncaklar da hazırlanır. Amigurumi olarak büyük oyuncaklar hazırlanırken her bir parça tek tek hazırlanır. Tüm parçalar hazır olduktan sonra içine yumuşak elyaf ile dolgu yapılır. En son parçalar birleştirilerek oyuncaklar tamamlanır.

Amigurumi tekniği ile hazırlanan oyuncaklar arasında ilk sırada olanlar bebekler. Renk renk, farklı saç uzunluklarında, üzerinde farklı kıyafetler bulunan kız bebekler daha fazla beğeni kazanıyor. Bu bebeklerin kendisi gibi elbiseleri de amigurumi tekniği ile hazırlanmaktadır. Bu oyuncak bebekler ve kıyafetleri özellikle kız çocuklarının çok hoşuna giden oyuncak çeşitleridir. Amigurumi  peluş oyuncağa benzeyen hayvan figürlü oyuncak çeşitlerinde ise ağırlık fil, ayıcık ve köpektir. İçleri bolca elyaf ile doldurulan bu hayvan figürleri tek başına uyuma alışkanlığı kazandırıldığı dönemlerde çocuklar için güzel bir alternatiftir. Özellikle anti alerjik özelliği bulunan iplerle hazırlanan amigurumi oyuncaklar annelerin de içlerinin rahat etmesini sağlıyor.

Amigurumi oyuncak çeşitlerinde yoğun olarak kullanılan renkler ise kırmızı, pembe, mavi, yeşil, turuncu ve sarıdır. Bu renklerin en canlı tonları kullanılarak harika oyuncaklar hazırlanıyor. Hobi olarak başladığınız amigurumi oyuncak hazırlama işini zaman içinde geliştirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Bu işten kazanç sağlamak için internet üzerinden alışveriş yapabilir ya da çevrenizde örgü ürünler satan yerlere verebilirsiniz.

Aşağı sizlere örnek olması için en popüler amigurumi oyuncak modellerinden seçmeleri paylaştık. Siz de bu resimleri inceleyip hayal gücünüzü de katarak harika çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Ya da beğendiğiniz modelleri amigurumi işi yapanlara gösterip aynı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Resimlere geçmeden önce yazımızı beğendiyseniz İp Bebek Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir