Keçeden Kolay Çiçek Yapımı

Keçeden-Kolay-Çiçek-Yapımı

Keçeden kolay çiçek yapımı herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Günümüzde birçok bayan hobi amaçlı ya da ek gelir elde etmek için evde keçe çalışması yapmaktadır. Keçe ile oyuncaktan paspasa, tokadan kolyeye kadar birçok takı, aksesuar ve dekoratif ürün yapılmaktadır. Renkli ve kolay şekil verilen bir kumaş olması nedeni ile keçeden yapılan ürünler çok güzel olmaktadır. Bu alanda kendini geliştiren bayanların yaptıkları çalışmaları görünce konuya ilgi duymamak mümkün değil. Keçeden en çok yapılan figürler arasında çiçek bulunmaktadır. Rengarenk ve birbirinden farklı tasarımlara sahip çiçeklerle yapılan süslemeler o kadar güzeller ki biz de bugün sizlerle keçeden çiçek yapımı konusunu paylaşmaya karar verdik. Bu konuya hakim olanlara göre anlatımımız basit kalabilir fakat keçe ile ilk kez çalışacak olanlara konu hakkında fikir verebilmek amacı ile kolay bir proje seçtik. Siz de keçenin renkli dünyasına yeni adım atıyorsanız işe ilk olarak çiçek yapmakla başlayabilirsiniz.

Keçeden Kolay Çiçek Nasıl Yapılır

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe kumaş
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Çiçeğin ortasına yapıştırmak için parlak bir aksesuar

Malzemelerden de anlaşıldığı gibi uygulamanın hiçbir aşamasında iğne, iplik kullanılmıyor. Keçeye makas ile şekil vermek de çok kolay olduğu için bu çalışmanın ilk deneme için ideal olduğunu düşünüyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan keçeden çiçek nasıl yapılır cevabını tüm detayları ile paylaşıyoruz.

Keçeden Kolay Çiçek Yapımı

 • İlk olarak keçeden yuvarlak bir parça kesmeniz gerekiyor. Bunun büyüklüğünü yapmak istediğiniz çiçeğin boyutuna uygun olarak ayarlamalısınız.
 • Yuvarlak parçayı hazırladıktan sonra bunu biraz makas ile yontarak çiçek şekli vermek gerekiyor. Yuvarlağın kenarından ortaya doğru makas ile düz bir şekilde kesin. Bu işlemi yaparken makası tamamen ortaya kadar kaydırmayın. Çiçeğin göbeği için ortada boşluk bırakmanız gerekiyor.
 • Daha sonra kestiğiniz yerin tam karşısından aynı işlemi uygulayın.
 • Bu şekilde karşılıklı 2 tane kesik yaptıktan sonra yuvarlağı çevirin ve yine karşılıklı 2 tane kesik oluşturun.
 • Bu şekilde elinizde 4 yapraklı basit bir çiçek figürü olacak.
 • Çiçeği biraz daha şık bir hale getirmek için makas ile yaprakların kenarını biraz yontun.
 • Çiçeği bu şekilde yaptıktan sonra yapışkan yardımı ile tam ortasına parlak bir süs tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra keçe çiçek kullanıma hazır. Bu güzel çiçeği kızınızın tokasını ya da tacını süslemek için kullanabilirsiniz. Biraz büyük olarak yapıp, arkasına bir mıknatıs yapıştırarak buzdolabı magneti olarak değerlendirebilirsiniz. Kendi yapmış olduğunuz çiçeği perde ve yastık süslemesi gibi birçok şekilde kullanmanız mümkün. Daha gösterişli bir çiçek yapmak için 2 tane yuvarlak keçe kumaş kesip bunları çiçek şekline getirdikten sonra üst üste koyup yapıştırabilir ve göbeğe parlak bir aksesuar yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Çalışmayı yapmaya başladığınızda aklınıza farklı çiçek tasarımları da gelebilir. Hazır elinizde malzeme varken hayal gücünüzü kullanarak birbirinden güzel çiçekler yapabilirsiniz.

Bu keyifli projeyi uygulamak isteyenlere yardımcı olması için aşağıda keçeden çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Takıldığınız noktada resimleri inceleyerek siz de keçeden kolay çiçek yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Keçeden-Kolay-Çiçek-Yapımı-Resimli-Anlatım
Keçeden-Kolay-Çiçek-Yapımı-Resimli-Anlatım

Çalışmayı beğendiyseniz Keçeden Yapraklı Perde yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.