Renkli Kağıtlardan Duvar Dekoru Yapımı

Renkli Kağıtlardan Duvar Dekoru Yapımı

Bu gün size evinizi güzelleştirecek çok güzel bir çalışmadan bahsedeceğiz. Renkli kağıtlardan duvar dekoru yapımı oldukça kolay bir çalışma. Gereken dikkati ve özeni gösterdiğiniz taktirde duvarınız için harika bir dekor ürünü elde edebilirsiniz. Çocuk odası, oturma odası, mutfak, yatak odası yani evinizin hangi köşesinde isterseniz kullanabilirsiniz.

Renkli Kağıtlardan Duvar Dekoru Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Renkli origami kağıdı( kırtasiyede bulabilirsiniz.)
  • Karton
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Renkli Kağıtlardan Duvar Dekoru Yapımı

Bunun için kullanacağınız origami kağıdını ister tek renk, isterseniz birkaç değişik renk olarak seçebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize ve kullanacağız odadaki renk düzenine kalmış. Malzemeler içerisinde yer alan kartonu duvar dekorunu üzerine monte edip asmak için kullanacağız. Kartonu alırken boyutunu ona göre seçmeniz gerekmektedir. Tüm malzemeler hazırsa renkli kağıtlardan duvar dekorunun yapımına geçebiliriz.

  • İlk olarak renkli origami kağıtlarının hepsini kare şeklinde istediğiniz büyüklükte güzelce kesin.( tüm kareler aynı boyutta olmalı.)
  • Daha sonra yaptığınız bu karelerden birisini alın ve ön yüzü altta kalacak şekilde masanın üzerine yerleştirin. Kağıdı dört ucundan tam ortalayarak iç kısma doğru katlayın. Kağıdın tersini çevirin ve o bölüme yapıştırıcı sürerek kartonun üzerine dikkatle yapıştırın. İyice sabitlenmesi için bir süre elinizle üzerine bastırın. Yaptığınız bu işlemi diğer kare kağıtlara da uygulayın.

Son kare parçayı da yapıştırdıktan sonra renkli kağıtlardan duvar dekoru kullanıma hazır. Kartonun yukarı kısmından delik açarak buradan geçireceğiniz  bir ip ile dekorunuzu duvara asabilirsiniz.

Renkli kağıtlardan duvar dekoru yapmak sizlerin de gördüğünüz gibi son derece kolay bir el işi çalışması. Dilerseniz çocuklarınızla beraber bu uygulamayı yaparak beraber eğlenceli vakit geçirebilir ve onların hayal gücünü kullanmasına yardımcı olabilirsiniz.

duvar-süsü-yapımı-resimli-anlatım
duvar-süsü-yapımı-resimli-anlatım

Renkli kağıtlardan duvar dekoru yaparken beyaz dışındaki her renk oldukça şık duracaktır. Neden beyaz dışında diyoruz çünkü bu çalışmanın özelliği renkli kağıtların arasından beyaz rengin görünmesi. Bu şekilde farklı ışıltılar meydana gelmesini sağlıyoruz işte bu yüzden beyaz dışında her renk origami kağıdını kullanabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz tek renk yerine birkaç canlı rengi kullanmanız. Böyle yaptığınızda dekoru astığınız duvarda rengarenk gökkuşağı manzarasını keyifle izleyebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Kağıttan Kolay Yılbaşı Süsü çalışmamıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir