Düğmeden Bardak Altlığı Yapımı

Düğmeden-Bardak-Altlığı-Yapımı

Düğmeden bardak altlığı yapımı çok keyifli bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde çoğu bayan bardak altlığı, amerikan servis ve nihale gibi ürünleri evde kendi yapmaktadır. Örgü ve dikiş bilen bayanların bu konuda işi oldukça kolaydır. Biz bugün dikmeden ve örmeden, herkesin kolaylıkla yapabileceği bir çalışmayı paylaşıyoruz. Rengarenk düğmeler kullanarak yapacağınız bardak altlıklarını kullanmak da en az yapmak kadar zevkli olacaktır.

Düğmeden Bardak Altlığı Yapımı

Düğme ile bardak altlığı yapmak için evde bulunan düğmeleri ya da yeni satın aldığınız düğmeleri kullanabilirsiniz. Düğmelerin hepsini aynı renkte ya da değişik renklerde seçebilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan gerekli olan malzemeler ve yapım aşamalarına geçiyoruz.

Düğme ile Bardak Altlığı Malzemeleri

  • Aynı boyutta 3 renk düğme
  • Yapışkan

Düğme ile Bardak Altlığı Yapımı

Uygulamayı rahat yapmak için düz bir zeminde çalışmalısınız. Bir masanın üzerine ilk düğmeyi koyun. Bu düğme çiçeğin ortasını oluşturacak.

Bunun etrafına aynı renk grubundan olan düğmeleri yapışkan ile yapıştırın.

Bir başka renk grubundan düğmeleri de bunların etrafına yapıştırın. Bir süre yapışkanın kurumasını bekledikten sonra bardak altlığı kullanıma hazırdır. İyi günlerde kullanın.

Bu yöntemi kullanarak istediğiniz sayıda ve renkte bardak altlığı yapabilirsiniz. Su bardağı ve çay bardakları için ayrı boyutlarda altlık yapmalısınız. Servis yaparken bütünlüğü sağlamak için aynı renkte sürahi altlığı ve nihale de yapabilirsiniz.

Düğmeden bardak altlığı yapmak için kullanacağınız düğmeler orta büyüklükte olmalı. Kendi zevkinize göre istediğiniz renk düğme kullanabilirsiniz. Eğer elinizde daha önceki çalışmalarınızdan kalan düğmeler varsa, bunları bardak altlığı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Şeklin düzgün çıkması için bu düğmeler aynı boyutta olmalı. Bunun dışında 3 ayrı renk düğme kullanarak çiçek şeklinde bir bardak altlığı yapabilirsiniz. Ya da farklı renklerde düğmeleri kullanarak rengarenk bir bardak altlığı yapmanız da mümkün.

Düğmeden bardak altlığı yapımı size farklı çalışmalar için de ilham verir. Örneğin bu yöntemi kullanarak çok güzel duvar ve kapı süsleri de yapılır. Bunun için yapmanız gereken, 3 tane yuvarlak şekilde parça yapmak.  Sonrasında bunları kurdele ya da ip ile birbirlerine tutturup duvara asmak. Düğmeden kapı süsü yapmak isterseniz o zaman bir tane büyük parça yapmanız yeterli.

Az malzeme kullanarak yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması arıyorsanız, düğmeden bardak altlığı yapabilirsiniz. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için aşağıda, düğmeden bardak altlığı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Çalışmamızı beğendiyseniz Plastik Kapaklar ile Bardak Altlığı Yapımı videomuza da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

düğmelerden-bardak-altlığı-yapma-malzemeleri
düğmelerden-bardak-altlığı-yapma-malzemeleri
düğmelerle-bardak-altlığı-yapımı
düğmelerle-bardak-altlığı-yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir